Papa Roach bavili Prahu od první minuty, hráli nové album i Linkin Park

Papa Roach
Papa Roach | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Kalifornští rockeři Papa Roach se k nám včera po dvou letech opět vrátili a s našlapaným setlistem s sebou přivezli doslova nezastavitelnou show, která bavila několikatisícové publikum od první minuty až do samotného konce. A došlo i na poctu jejich zesnulého kolegy z Linkin Park.

Večer zahajovala se slovy „Ahoj! We’re not Papa Roach!“ nizozemská skupina De Staat poté, co Frank Carter & The Rattlesnakes na poslední chvíli zrušili svá vystoupení po zbytek evropského turné. A pětičlenná parta se na pódiu v Malé sportovní hale v Holešovicích opravdu působivě vyřádila, přičemž svou zábavnou směsicí rocku a elektroniky (a klaksonu) si rychle získala nejednoho českého fanouška. A nerozhodila je ani dvojice výpadků zvuku.

S mírným zpožděním poté na stage dorazili Papa Roach. A ti měli celou halu v hrsti už od prvního zahraného akordu. S úvodní Crooked Teeth z nového stejnojmenného alba nastavili nezastavitelné tempo, od kterého během celého hodinu a půl dlouhého setu ani na chvíli neupustili. I díky tomu se okamžitě v publiku vytvořila nevídaná atmosféra a Jacoby Shaddix ji svými promluvami a gesty neustále vyživoval.

Fotoreport: Papa Roach, 17. 9. 2017, Malá sportovní hala, Praha

Papa Roach do setlistu zařadili výběr ze všech jejich alb a mezi novinkami jako Born For Greatness, American Dreams či Periscope, během které ikonický Shaddix potvrdil své pěvecké kvality, mohli příchozí slyšet i proslulou Scars, hip-hopovou pecku Gravity z předloňské desky nebo pomalou verzi písně Lifeline. A nešetřilo se ani na coverech, publikum si zaskákalo na Song 2 od Blur a zaznělo i několik veršů z Another Brick In The Wall a In The End od Linkin Park, s níž Shaddix připomněl památku zesnulého Chestera Benningtona.

Po Help a She Loves Me Not se pak kapela odebrala do backstage, jen aby se za pár chvil znovu vrátila a pokračovala v našlapaném setu. Energií překypující Jacoby Shaddix se při Last Resort podíval i mezi publikum, které následně nechal samotné odzpívat i několik veršů slavného hitu. Papa Roach poté zakončili své vystoupení skladbou …To Be Loved, následovanou poděkováním, vhozením trsátek, paliček a setlistu mezi fanoušky a odchodem kapely.

Papa Roach sice vystoupili v Malé sportovní hale, jejich show však byla velkolepá. Nepotřebovali k tomu přitom žádné složité videoprojekce ani pyrotechniku, stačilo přijet s energií nabitým setem a ukázat, že ani 20 let od vydání svého debutového CD tahle čtyřka nijak nezpomaluje – naopak, spíše přidává plyn. Dokonce by se dalo říci, že šlo o jeden z nejpovedenějších koncertů letošního roku, a že jich za posledních pár měsíců nebylo málo.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 300 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.