Poletíme? se zvládli rozparádit i přes prasklé struny

Poletíme? | Foto: Jan Mareš, Monstermusic.cz

Stalo se tak na pražské zastávce jejich Bendžo Tour, která se odehrála 25. listopadu v klubu Futurum. Před nimi obecenstvo rozparádili ještě Děda Mládek Illegal Band.

Zdaleka ještě ne naplněný klub uvítala kapela Děda Mládek Illegal Band s písničkou Hlásná Třebáň. Tu a další skladby osazenstvo moc dobře znalo, takže zpívali všichni. Kromě kousků jako Jez, Rychlík jede do Prahy, Praha-Prčice či Linda zazněly skladby i z produkce samotné kapely, a to Hadice a O Brnu. Kromě nich byly odehrány i písně z poněkud jiného soudku. Tou první byla Slavíci z Madridu v podání kytaristy Petra Hracha, druhou pak česko-anglická Knockin‘ On Heaven’s Door. Sólíčko si na valchu vystřihl Honza Brabenec, který ukázal, že to je jednoduchý nástroj, na nějž se ovšem nejednoduše hraje. Na konec nesměl chybět samozřejmě Jožin z Bažin, který celé zběsilé vystoupení zakončil. A nebylo pochyb o tom, že publikum bylo řádně naladěno.

Chvíli nato je vystřídala formace Poletíme? a nastartovala hned jednou z nejnovějších písní, Flašinety. Na to navázala další skladbou z desky Turbošansón, Mimochodem. Futurum bylo tou dobou téměř celé naplněno. Před pódiem se uskupil slušný kotel lidí, což kapele dodalo ještě více odvahy. Z nového alba tak zazněly také například skladby Hadi, Veverka, Postel nebo Ty jsi má. Poletíme? se věnovali ale více starším kouskům, jako Fousy, Hvězda padá nebo Černá noc, černej den. Nabušený koncert trochu komplikovaly utržené struny. Nejprve na houslích, ke konci na banju. Z toho důvodu houslista Vojta Konečný ladil téměř před každou písničkou. Přesto energie a zároveň teplota v klubu rychle rostly.

Křest desky Turbošansón se uskutečnil ve skromném stylu, kdy během skladby Maluju bouchla kapela za zády zpěváka Rudolfa Brančovského šampaňské a CD po polití hodila do davu. Žádné velké ejchuchu se tedy nedělo. I z toho důvodu mohli dát Poletíme? více písniček. Na závěr si kapela nechala diktovat, které skladby má zahrát. Po Mám depresi rád a Holky pitomý přišel samozřejmě ještě přídavek.

V téměř naplněném klubu kapela Poletíme? rozhodně ukázala, že to umí pořádně rozjet. Své publikum už má a myslím, že příští rok se nemusí bát udělat koncert třeba v Lucerna Music Baru. No a ty struny? Holt občas je to více punk než ten šansón.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.