Polští Behemoth ve Foru Karlín otevřeli bránu do pekel

Behemoth - Forum Karlín 2019 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Polská blackened death metalová kapela Behemoth dnes patří k nejpopulárnějším interpretům na scéně extrémní hudby. Na svém současném tour Ecclesia Diabolica Evropa navštívila i Prahu a přivezla si s sebou dva zajímavé hosty – Wolves In The Throne Room a At The Gates.

Karlín se v sobotu večer hemžil stovkami vyznavačů extrémního metalu, jež potěšila už první kapela večera. Tou byli američtí Wolves In The Throne Room, kteří mají už kvůli delší stopáži skladeb nakročeno směrem k progresivní hudbě. Přičtěme k tomu ještě vysokou instrumentální úroveň a smysl pro chladnou a temnou atmosféru, které dopomáhaly ambientní zvuky stejně, jako mrazivé tóny syntetizéru.

Po krátké přestávce nastoupili Švédi At The Gates, kteří znějí v porovnání s první kapelou výrazně agresivněji, a to díky fúzi melodického death metalu a thrash metalu. Publikum dokázali s přehledem nabudit na hlavní hvězdy večera.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Ve světě extrémního metalu. 5 alb, které přinesl rok 2018

Polští Behemoth jsou pro mnohé ztělesněním satanismu a pohanství (v některých polských městech mají dokonce zakázáno hrát). Proslulí jsou rovněž svou propracovanou vizuální prezentací. Na začátku setu se kapela skrývala za průsvitným plátnem, na kterém byla vidět silueta České republiky s obráceným křížem. Za zvuků dětských hlasů (stejně jako na posledním albu I Loved You At Your Darkest) pak začala krvavá série plná pohanského growlingu, přesných a nekompromisních blast beatů i kouřů, ohňů, světel a masek.

Fotoreport: Behemoth, At The Gates a Wolves In The Throne Room, 12. 1. 2019, Forum Karlín, Praha

Největší část setu kapela samozřejmě věnovala poslednímu albu – zazněly skladby Wolves ov Siberia, God = Dog nebo Bartzabel. Nechyběly ovšem ani starší věci včetně pekelně drsné Blow Your Trumpet, Gabriel z předcházející desky The Satanist, která Behemoth skutečně proslavila po celém světě. Koncert skončil v až rituálním duchu, kdy všichni členové přišli zahalení s bubny a odbubnovali popravu. Na show pocházející od samotného Satana budeme ještě dlouho vzpomínat.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 408 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky