Portless a Henry D spolu pokřtili album Back, zaplnili celou Akropoli

Portless | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Pražská skupina Portless letos spolu s rapperem Henrym D vydala novou desku Back a se včerejším večerem přišel čas ji konečně pokřtít. Celou Akropoli přitom měla kapela během koncertu doslova jako v hrsti.

Celý večer započali rockeři s názvem JegR. Ti jako předskokan nezklamali, ač tedy ozvučení trochu drásalo uši, během svého setu nastolili velmi vhodnou atmosféru a dokonce si ke konci přizvali na pódium i kytaristu Portless, jakožto sourozence jejich frontmana. To ale ještě nikdo netušil, co se bude dít o pár minut později.

S mírným zpožděním postupně přišli na pódium očekávaní Portless, davy se stáhly z baru a zaplnily sál a atmosféra zhoustla. Čtveřice muzikantů s Kryštofem Michalem v „montérkách“ a kulichu za mikrofonem započala své vystoupení několika kousky z éry Support Lesbiens, čímž si rychle pojistila přízeň všech příchozích.

Fotoreport: Portless – křest alba Back, 3. 10. 2017, Palác Akropolis, Praha

Po chvíli se přidal i Henry D a ač byla show před jeho příchodem ve všech ohledech vychytaná, rapper ji svou přítomností dotáhl do dokonalosti. Duo Kryštof Michal a Henry D zkrátka kralovalo večeru. Po několika písních přišla řada i na samotný křest, přičemž jako kmotři se dostavili Michal Viktořík z J.A.R., Mejla z Vypsané fiXy a Honza Křížek, kterému rovněž letos vychází sólová deska.

Proslovy a samotné rozlití šampaňského následovalo pokračování energického vystoupení. To trvalo až do desáté hodiny večerní a Portless ještě před koncem stihli některé skladby i zopakovat. Největší úspěch přitom bezpochyby slavila Jump, při níž kapela ikonicky rozeskákala celé publikum. Na jednu z písní přišel hostovat i zmíněný Křížek.

Spojení Portless a Henryho D se na Back  vskutku osvědčilo. Vidět ho ale naživo je opravdu nevšední zážitek, který publikum provede těmi nejrůznějšími pocity od nostalgie až po plnou euforii a ještě ho donutí se královsky bavit. Křest nové desky se povedl jako málo dalších a nebude překvapením, když s podobně vydařenou show přijedou Portless příští měsíc i do Brna a Nového Jičína.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.