RnB ve spojení Hip Hopu aneb Sobotní večer na brněnské Flédě

Angela Johnson, Fléda 2018 | Foto: Viktória Váhovská, MonsterMusic

Brněnská Fléda si pro své věrné návštěvníky přichystala opět něco nového. Tentokrát hostila zajímavé seskupení více umělců, kteří účinkovali ve společném projektu RnB & Hip-Hop Night.

Na facebooku události byl start akce plánovaný na 19:30, ale více informací jsme se nikde nedozvěděli. Při vstupu na Flédu nás zaujal menší počet návštěvníků, ale ještě více DJ, který kvalitně oživoval prostory klubu.

Fotoreport: Foto: RnB & Hip-Hop Night, 7. 4. 2018, Fléda, Brno

V 9 hodin přesně usedlo k nástrojům seskupení Eugen Botos project ft. Finally, původně jazzová sekce ze Slovenska. Zatím jen hrstka lidí pomalu zaplňovala zmenšený sál Flédy. Finally rozehrávali své nástroje a snažili se publikum navnadit na zbytek večera. Návštěvníci jako by se snad báli přijít blíže k pódiu, ale postupem času sebrali jedinci odvahu a šli si užít hudbu do první řady. Po první písničce vběhla na pódium i charismatická zpěvačka Angela Johnson a začala stydlivé publikum vybízet k tomu, aby přišli k ní.

Angela Johnson k nám zavítala až z New Yorku a přivezla opravdové charisma a nádherný hlas, to ocenili návštěvníci svým velkým potleskem již po první písničce. Angela doplňovala zpěv i tancem a mnoha energickými pohyby. Po pár písních opustila stage a dala tak dodatečně prostor kapele, aby se vyřádila před příchodem další účinkující. I když bylo návštěvníků málo, šlo vidět, že jde o opravdové milovníky hudby, kteří si vychutnávali každý tón.

Dále na pódium vešla mladá zpěvačka Christinne a nejednoho člověka v sále překvapila svým výrazným hlasem. Hudební doprovod zůstával stejný, kapela Finally se ale nebála žádné písničky a vše odehrála s přehledem. Začalo přicházet více a více lidí, různého složení, od starších pánů po mladé dívčiny. Mladá česká zpěvačka odstartovala své vystoupení coverem písně Attention od známého interpreta Charlieho Putha. Poté následoval další cover, který byl více akusticky zaměřený, a pódium opustili všichni krom kytaristy, který přešel na klasickou kytaru.

Po dvou písních se na pódiu opět střídalo a na scénu přišla Tereza Černochová, kterou si většina lidí aktuálně spojuje s kapelou Monkey Business. Ta to nakopla po vzoru své předchůdkyně také coverem, a to písní Ain’t nobody (loves me better). Tereza se snažila navazovat kontakt s diváky a dařilo se, odezva opravdu byla větší, než u předchozích účinkujících. Zazpívala také hit od slavné Tiny Turner, I can’t stand the rain, po kterém odešla z pódia.

V průběhu večera se ještě vrátila, a to jako support Vladimira 518. Společně to byla velmi dobrá a osvědčená kombinace – oba se postarali o živou a akční show. Vladimir je jeden z nejdéle účinkujících rapperů na české hip hopové scéně. Diváci se konečně dostali blízko k pódiu a dav vypadal konečně i větší, je vidět, že Brno žije hip hopem a čekalo celý večer na svého oblíbence. Dokonce se objevilo pár tanečníků a Fléda se jakoby probudila ze zimního spánku. Vladimir 518 nebyl na pódiu dlouho, ale stihl také zarapovat o aktuální situaci v naší krajině, padala slova jako xenofobie, rasismus, Andrej Babiš a došlo také na našeho prezidenta Zemana.
V ten moment lidé napjatě poslouchali, ani hudba nehrála a z umělce lítala myšlenka za myšlenkou. Následoval známý song Planeta Praha. Kvalita večera byla stabilní, začalo to výtečnou muzikou a stejně tak i končilo.


Napište komentář

Marie Veselá
O Marie Veselá 23 Článků
Ahoj! Je mi 21 let, fotografie mě baví snad od malička. Aktuálně spolu se svou Sony objíždíme koncerty, ale taky přírodu a fotíme vše, co nám padne do hledáčku.