Španělští Che Sudaka ukázali, proč jsou ve světě tak oblíbení

Che Sudaka | Foto: Vojtěch Baroch, Monstermusic.cz

Barcelonští hudebníci Che Sudaka předvedli v Lucerna Music Baru skvělou show, kterou představili svou novou desku Hoy. Nové skladby doplnily i osvědčené hity, které roztancovaly celý klub.

Lucerna Music Bar nebyl ani vyprodaný, ani poloprázdný. Zaplněn byl zkrátka tak akorát, aby si každý návštěvník udělal prostor pro své taneční umění. Devátá hodina odbila, a jelikož koncert španělských Che Sudaka neměl předkapelu, po akademické čtvrthodince v klubu zhasla všechna světla.

Na pódium vběhl všestranný hudebník Sergio Morales a ze svého počítače vypustil mezi nedočkavé publikum intro. Kromě počítače ovládal Sergio také zpěv, klávesy a akustickou kytaru. Dav však rozproudil nejvíce pokaždé, když do rukou vzal svou tahací harmoniku. Poslední tón intra byl povelem pro zbytek kapely. Na stage vlétl akustický kytarista a zpěvák Leo, hlavní zpěvák a showman Kachafaz a Jota se svou elektrickou kytarou a zvučným zpěvem.

Show byla odstartována novinkou z desky Hoy a dav se pomalu ale jistě rozjížděl. Jedna skvělá skladba střídala druhou a kapela začleňovala publikum do svého vystoupení téměř v každé písni. Jednou diváci mávali rukama, podruhé skákali nebo zpívali chytlavé refrény.

Podívejte se také na fotoreportáž Vojty Barocha

Celá atmosféra dávala cítit, že si kapela i návštěvníci užívají každou vteřinu večera. Hudebníkům se však ještě více rozzářily oči při otázce, zda mají mluvit na publikum anglicky nebo španělsky. Z davu se téměř jednotně ozvalo: SPANISH!!!

Che Sudaka představili mnoho hitů z nové desky, jako například Don’t Ask Me či La Ley del Medio. Mnoho věrných fanoušků zpívalo texty společně se španělskými matadory. Ostatním však neznalost textů nezabraňovala užít si chytlavé písně.

Po více než hodině se kapela odebrala do backstage. Všem ale bylo jasné, že tohle ještě není konec. Skvěle naladěný dav by členy Che Sudaka v zájmu o další skladby asi ušlapal, kdyby se na pódiu už neobjevili. Vše ale naštěstí proběhlo v klidu a klubem zaznělo ještě několik skladeb. Ve finále se v Lucerna Music Baru strhla rozlučková party, která jen sečetla a podtrhla zážitky celého večera. Muzikanti dali do poslední skladby zbytek své energie a téhož se dočkali i od publika. Lidé zpívali, mávali rukama a skákali. Prostě závěr večera jak má být.

Po vystoupení na pódiu zůstal kytarista Leo a ochotně se fotil s fanoušky a podepisoval jim zakoupené suvenýry. Kdo počkal déle, dočkal se nakonec celé kapely, která se nadšeně fotila a bavila s fanoušky. Z klubu tak všichni návštěvníci odcházeli naplněni mocnou energií, kterou Che Sudaka srší. My jen můžeme doufat, že stejně spokojeni odjížděli i členové kapely a brzy nás opět navštíví.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.