Temný elektronický večírek jako lék na depresi, to byl IAMX v pražské MeetFactory

IAMX. MeetFactory 2018 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Unikátní sólový projekt IAMX, který vznikl v roce 2004 jako alter ego frontmana Sneaker Pimps, Chrise Cornera, má v Česku stále větší základnu fanoušků. Potvrdila to včerejší vyprodaná MeetFactory i to, že k nám IAMX zavítal už poněkolikáté.

Opět bez předkapely, tentokrát ale s půlhodinovým zpožděním. Není divu, vyprodaná MeetFactory praskala ve švech, a tak hodina na opáskování všech příchozích nemohla stačit.

IAMX tentokrát do Česka přivezl nové album Alive In New Light, které vyšlo na počátku letošního února, a nabízí nový pohled na Chrisovo já, jež údajně zbavil depresí. Ty jej v minulosti sužovaly natolik, že vznikla řádka alb, které když člověk poslouchá, sám se snadno ocitá ve svém temnějším světě.

Čtěte také: IAMX se na Alive In New Light vyhnul starým chybám

Znovuzrozený Chris Corner za bouřlivé podpory fanoušků pódium zavalil zpočátku hned dvěma novinkami – Alive In New Light a Break The Chain. Elektronická audiovizuální scéna oplývala zrcadly, šílenými světelnými efekty a teatrálně vypjatými momenty od první chvíle tak, že když se k tomu všemu přidal Chrisův naléhavý hlas, vystřelilo vás to úplně mimo realitu.
Takový je ale přesně úděl jeho osobité tvorby. Vše doplňovaly také projekce, na nichž se občas vyskytovaly ženské postavy, občas jen různé abstraktní scénáře, přesto ale laděny tak, že naprosto zapadaly.

Fotoreport: IAMX, 17.3.2018, MeetFactory, Praha

Kromě nejnovějšího alba zazněly taky známé hity z alb Metanoia a The Alternative. Největšího úspěchu a vděčnosti se Cornerovi dostalo při Kiss And Swallow, kdy si celá MeetFactory i zazpívala.

Těžko zařaditelný, alternativní projekt IAMX, v čele s androgynním Chrisem Cornerem, do Prahy přivezl stoprocentní výkon a stal se nově dost možná i kreativním udavačem trendů u spousty dalších fanoušků, nejen u těch skalních.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.