The Tap Tap odehráli úspěšný Koncert proti strachu

The Tap Tap | Foto: pořadatel akce

Ve čtvrtek 11. září se na Střeleckém ostrově konal druhý ročník Koncertu proti strachu, který pořádala kapela The Tap Tap. I přes mírnou nepřízeň počasí se sešlo přes tisíc lidí.

Akce Koncert proti strachu startovala v 15 hodin a celým programem prováděl moderátor Ladislav Angelovič. Na pódiu jako první zahrála cimbálovka Vergariovci a skvělá xylofonistka Beny Havlů. Pro děti byly připraveny sportovní disciplíny, ve kterých soutěžily s hendikepovanými sportovci. Přesně pět minut před půl sedmou odstartoval ministr školství Marcel Chládek koncert skupiny The Tap Tap.

Ve stejnou dobu se spustil vydatný déšť, před nímž však diváci neutekli. Naopak dodal koncertu tu pravou odvázanou atmosféru, za což diváky chválil i starosta Prahy 1, Oldřich Lomecký: „Rád vidím kolem sebe tolik statečných lidí, kteří se skutečně ničeho nebojí. Jsem rád, že jsme mohli podpořit konání této akce právě zde, na Střeleckém ostrově, kde se nám po náročné rekonstrukci podařilo vybudovat bezbariérový přístup. Je nám to povzbuzením do budoucna, abychom v budování bezbariérových klidových zón pokračovali, aby si je mohli užít skutečně všichni.”

The Tap Tap

Rozjetou kapelu The Tap Tap přišel podpořit zpěvák a hudebník Xindl X a nevidomý pianista Honza Jareš. Koncert trval hodinu a půl a na účinkující čekal na konci bouřlivý potlesk. Kapela musela dokonce zahrát i dva přídavky. Pro ty, co se ještě nechystali jít domů, byl připravený DJ Martin Mikuláš, který celou akci zakončil. Sám moderátor byl s akcí spokojený. „Život je ironie. Před naším Koncertem proti strachu jsem měl velký strach, že něco pokazím. Myslím, že se tomu říká tréma. Naštěstí žádná chybka nebyla fatální. Co je ale důležitější: celý koncert se vydařil. Výtah na Střelák fungoval bezvadně, elektrický proud proudil stejně, jako na Střelecký ostrov proudili naši fanoušci. Doufám, že si všichni užili nejen koncert, ale i ostatní program. Přeji všem, ať jediný strach, který nás všechny bude trápit, bude jen právě ta tréma.” Koncert kapely The Tap Tap nebyl rozhodně poslední. Další koncerty v rámci turné The Tap Tap načerno se již nyní připravují na další akce, mezi nimiž bude i speciální Mikulášský koncert ve Státní Opeře, který se koná 1. prosince.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.