Vyprodaný Lucerna Music Bar Papa Roach rozhodně nezklamali

Papa Roach | Foto: Jan Mareš, Monstermusic.cz

Prázdniny pomalu, ale jistě končí a stejně tak léto, které zažilo několik skvostů světové hudební scény. Na dveře nyní klepe o dost silnější podzimní program, ještě před ním však v úterý 19. srpna přijeli do pražského Lucerna Music Baru kalifornští Papa Roach. I přesto, že vystoupili na loňském Rock for People, koncert byl vyprodaný a snad nikdo ze zúčastněných z něj nemohl být zklamán.


Před koncertem Papa Roach se v Lucerna Music Baru čekala fronta až daleko ven z pasáže. Fanoušci byli tak natěšení, že po otevření klubu se zástup rychle zmenšoval a na řadu mohla přijít první předkapela, City Lights. Čtyřčlenná tuzemská rock’n’roll-hardcore banda udala proud úternímu večeru svéráznými kytarovými vyhrávkami a živým textem. Ačkoliv publikum zprvu vypadalo, že kapelu příliš nezná, občas se zapojilo do refrénů a průběžně ji odměňovalo potleskem. Se slovy ,,díky a užijte si večer” se po chvíli na pódiu vyměnili s rakouskými The Gogets. Ti se skladbami Captain, Better Safe Than Sorry nebo Gained Noise spolehlivě rozproudili atmosféru a údernými riffy připravili příchozí na hlavní hvězdu večera.

Foto: Papa Roach, 19. 8. 2014, Lucerna Music Bar, Praha

Zhruba po půlhodinové pauze zaznělo sálem konečně intro a Papa Roach se opřeli do energického vystoupení. Hned při songu Between Angels and Insects se napěchovaná Lucerna dala do pohybu. Čtyřka na pódiu hrála od samého začátku na plný plyn a stejně jako v publiku rostla síla i v kapele. Setlist obsahoval ty nejznámější hity jako Blood Brothers, Give Me Back My Life či našláplou Broken Home. To už z lidí energie přímo tryskala. Neméně k tomu napomáhala skvělá spolupráce Papa Roach s publikem. Zpěvák Jacoby Shaddix během zpěvu rozdával podpisy, kytarista Jerry Horton a basák Tobin Esperance zase trsátka a všichni dohromady udržovali s fanoušky blízký kontakt. Až tak blízký, že se Jacoby vydal jen tak do davu lidí a společně si s nimi zazpíval. Pomyslná trofej, dotyk frontmana Papa Roach, rozechvěla blahem nejednu fanynku, a to až tak, že během intra Engage došlo ke kolapsu jedné z nich. Zpěvák skladbu okamžitě utnul, nechal v sále rozsvítit a přivolal mátožné fanynce pomoc sekuriťáků. Hned nato kapela rozjela Still Swinging z posledního alba The Connection. Playlist večera byl vybrán velmi dobře a každý fanoušek si užil nejednu svou oblíbenou skladbu; nechyběly ani Forever, Scars nebo Burn.

Když byl večer v nejlepším, kapela si odskočila. Dlouho na sebe ale čekat nenechala a na skandování fanoušků přidala ještě porci navíc, songy Dead Cell, Right Tope a Last Resort. Na Papa Roach bylo zřetelně vidět, jak si show a své vystoupení užívali stejně jako fanoušci. Možná i více. Nešetřili svou přízní k nim a rozdávali energii z plna hrdla. Projekce za jejich zády občas vynahradila skutečnou pyrotechniku, a tak to byl hard-rock/metalový koncert, jak má být.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.