Bross’n’Beasts: Svůj největší potenciál vidíme v Německu

Bros’n’Beasts | Zdroj: Bandzone.cz

Bross’n’Beasts jsou českou kapelou, ale v ČR je málo kdo zná. Daleko víc jim k srdci přirostlo sousední Německo, kde také hrají většinu svých koncertů. Jejich poslední album Living in the Now pomáhal nahrávat známý hudební producent Geoff Tyson. Ten pracoval na albu i pro Guns N’ Roses nebo Duran Duran. Rozhodli jsme se tedy tuto kapelu vyzpovídat, abychom vám je trošku více přiblížili.

Vaším posledním albem je Living in the Now, kde jste na něj sbírali inspiraci a jak dlouho jste na něm pracovali?

Materiál na desku jsme začali postupně připravovat již od vydání první desky. Proto vzniklo poměrně záhy EP po první desce, neboť jsme měli přetlak nových songů a nechtělo se nám čekat na vydání celé desky. Intenzivně jsme však na desce pracovali od jara 2014, kdy jsme začátkem léta udělali velké soustředění kapely na chatě a tam jsme vše připravili. Deska se pak natočila za čtyři dny ve studiu. Ve finální části nám pomohl Geoff, který desku dost posunul a dodal songům další rozměr. Songy tak většinou vycházejí z našich jamů, kdy uděláme základ a pak se dolaďují aranže a píší se texty. Texty vždy píše Scott sám, u této desky však prošli i kapelním brainstormingem a byly finalizovány v kooperaci s Geoffem, který má velký cit pro harmonii.

Tuto desku vám produkoval Geoff Tyson (podílel se na hudbě Guns N’ Roses či Duran Duran – pozn. redakce), kde jste se potkali a jaká s ním byla spolupráce?

Geoff žije již delší dobu v Praze. Potkal se s ním Scott (už ani nevím kde) a navrhl, že bychom s ním mohli udělat desku. Tak jsme s ním strávili nějaký čas a pár parties a zjistili, že si rozumíme. Dodnes nám dělá i live zvukaře, což je skvělé (usmívá se).
Spolupráce byla super. V naší historii (jak BNB, tak i AW), jsme spolupracovali s mnoha producenty. U Geoffa bylo vidět, že je ovlivněn jinou hudební kulturou, má jiné pohledy na věc a obrovské zkušenosti. Projevilo se to jak na zvuku desky, tak i celkových aranží. Některé songy jsme společně změnili ve studiu k nepoznání.

Určitě jste si z této spolupráce odnesli spoustu zkušeností. Můžete zmínit nějakou, co vám nejvíce dala?

Myslím, že to posunulo jak každého z nás, tak i kapelu celkově. Dost jsme na desce pracovali společně, což do té doby tak nebylo – vždy přišel každý na řadu, nahrál svoji část a šel. Tady jsme hodně řešili každý detail. To byla asi zásadní změna, kdy Geoff velmi důrazně řešil každý zvuk, fade out, atd. Mě nejvíc asi dala práce s hlasem, kdy jsem s Geoffem a se Scottym byl ve studiu a naučil se, jak udělat skvělý zvuk hlasu na desce. Ten je na Living in the Now skvělý.

Najde se na novém albu nějaká píseň, kterou byste tam už teď nezařadili a vyměnili ji třeba za jinou?

Určitě ne, většinu ze songů hraje naživo a jsou to velmi silné melodie a rytmy. Za deskou si stojíme a i když je to již přes rok a půl, stále ji máme rádi. To se moc kapelám nestává.

Dáváte velkou váhu pravidelným zkouškám – scházíte se na zkoušky pravidelně nebo ne?

Určitě ano, zkoušíme jak jen to jde. Máme zkušebnu v Táboře (i když je ¾ kapely přes týden v Praze) a hrajeme skoro každý víkend. Před turné, které jsme jeli na jaře, jsme zkoušeli velmi intenzivně. Nyní jsme si trochu orazili a přes léto chceme mimo nějaké festivaly dělat hlavně na nové desce.

Co byste poradili novým začínajícím kapelám, které se chtějí prosadit?

To je hrozně těžká otázka. Pokud chtějí v ČR být známí, tak rozhodně musí začít zpívat česky. My jsme velmi rychle zjistili, že pokud nehraješ pop a nezpíváš česky, je to velmi složité, aby tě podepsala místní nahrávací společnost. Toto jsme zažili s kapelou Another Way a zjistili, jak český trh funguje. Proto se velmi zaměřujeme na Německo, kde vidíme pro sebe velký potenciál, neboť jsme měli v jaře skvělé ohlasy na naší hudbu. Recept na úspěch neexistuje (usmívá se).

Máte nějaké vysněný festival, na kterém byste si chtěli zahrát nebo interpreta, s nímž byste chtěli spolupracovat?

Za naši historii jsme hráli na většině českých festivalů. Ty jsou v ČR skvělé, ale pořád jsou s porovnáním se zahraničím trochu pozadu. Velmi by se mi líbilo, kdybychom si zahráli na Pinkpop, Sziget nebo Hurricane. To jsou skvělé festivaly s ohromnou návštěvností.
Jelikož Scott je z Utahu, máme takový sen/plán, dostat se do Ameriky, udělat tam tour a možná i nahrát nějakou desku právě tam. Konkrétní jména pro spolupráci vysněné asi nemáme. Určitě by nás však bavil někdo takového jména jako je Dave Grohl nebo Jack White.

Kde se s kapelou vidíte za pět let a kam to chcete za tu dobu dotáhnout?

Pustili jsme se nyní do koncertování v Německu a chceme v tom pokračovat – na podzim již máme naplánované nějaké koncerty tam. Hlavně Berlín nás dost baví. Chtěli bychom si v Německu vybudovat širokou fanouškovskou základnu a pak určitě vyrazit na tour do USA (od Utahu po LA).

Na jakou akci se fanoušci v nejbližší době můžou těšit? Chystáte se vydat nějaký nový videoklip?

Plánujeme pár letních festivalů. Dostali jsme možnost hrát na jednom velmi významném letním festivalu, který však ještě nemůžeme zveřejnit. Sledujte tedy náš FB, kde se to brzy dozvíte.
Na podzim pak chceme vyjít ven s novým singlem a připravovat novou desku. Je určitě na co se těšit!

 


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 366 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.