5 hitů roku 2018: Drakeovy bankovky a Kazma proti kyberšikaně

Adam Levine, Kazma Kazmitch, Drake | Zdroj: facebook.com

Dny plynou jako voda a je na čase se rozloučit s dalším rokem. Posledních dvanáct měsíců nám přineslo nepřeberné množství hudebních zážitků, ať už šlo o živá vystoupení, nová alba či právě jednotlivé singly. Některé z nich si možná zaslouží zůstat v povědomí i v roce 2019. Připomeňme si pět největších hitů, které letošní rok právem ovládly.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 5 songů, které definovaly rok 2017

Ed Sheeran – Perfect (feat. Beyoncé)

Ed Sheeran se v našem výčtu neobjevuje poprvé. Už v minulém roce si vybojoval své místo a na sklonku letošního roku tomu není jinak. Tentokrát se probojoval s písní Perfect, která byla sice vydána koncem loňského roku, ale hitparády bourala až letos. Videoklip se natáčel v rakouském lyžařském rezortu Hintertux a od začátku do konce z něj romantika uprostřed zimy naprosto tryská. Vzniklo pod rukama režiséra Jasona Koenigena, z jehož dílny pochází i Shape of You.

Čtěte také: Charismatický zrzek Ed Sheeran se chystá příští rok do Prahy

Drake – God’s Plan

Na seznamu rozhodně nemůže chybět rapper Drake. Pokud nebyl Kanaďan, který se jako teenager objevil v telenovele Degrassi: The Next Generation, dostatečně známý již dříve, svět se z něj zbláznil v roce 2016 kvůli písničce Hotline Bling a jeho extravagantním tanečním pohybům. O dva roky později vydal píseň God’s Plan doplněnou megalomanským klipem, v němž rapper rozdává spoustu radosti v podobě kopců hotovosti. Písnička se 11 týdnů držela na vrcholu žebříčku Hot 100 a stala se tak, dle tohoto měřítka, nejúspěšnějším singlem letošního roku. Do toho rapper v červnu vydal desku Scorpion, ze které vzešel další obrovský trend, a to tancování vedle jedoucího auta na píseň In My Feelings. Navíc také potvrdil drby o tom, že se stal otcem.

Čtěte také: Komedie a zadky – to je Drakeův nový klip k mega hitu In My Feelings

ONEMANSHOW Foundation – Cizí zeď

Cizí zeď vznikla jako doprovodná píseň ke kampani 1/10 Kamila Bartošky alias Kazmy. Premiéru měla 12. září 2018 na internetové televizi Stream. Video k písni pak bylo umístěno na YouTube o den později a po týdnu mělo 1,9 milionu zhlédnutí (aktuálně má již přes 10 milionu zhlédnutí). Na skladbě se podílelo hned několik výrazných českých zpěváků i zpěvaček – Tomáš Klus, Vojta Dyk, Lucie Bílá, Ewa Farna, Majk Spirit, Ektor, Richard Krajčo, Xindl X a mnoho dalších. Text napsal Pokáč s Ondřejem Fiedlerem.

Maroon 5 – Girls Like You (feat. Cardi B)

Maroon 5 už několik let potvrzují, že ať už si hrají s jakýmkoli žánrem, rádiový hit se jim podaří napsat tak jako tak. Jinak tomu nebylo ani s písničkou Girls Like You, která se na podzim letošního roku postavila do čela Billboard Hot 100 a video má na YouTube přes 1,5 miliard zhlédnutí. Na skladbě se navíc s Adamem Levinem podílela i Cardi B. Ve videu se pak u mikrofonu s Levinem vystřídalo hned několik známých osobností jako Ellen DeGeneres nebo Camila Cabello.

Čtěte také: Maroon 5 vystoupí poprvé v Česku

Ariana Grande – Thank U, Next

Kdyby se udávala ocenění za nejtěžší rok života světové celebrity, byla by pětadvacetiletá Ariana Grande vskutku žhavým kandidátem. Od teroristického útoku po jejím koncertě v Manchesteru, ve kterém přišlo o život mnoho mladých lidí, přes úmrtí bývalého přítele Maca Millera, až po zrušení zásnub s novým objevem Petem Davidsonem se vůbec divíme, že ještě stojí na vlastních nohou. Ariana však bojuje a reaguje na události písní Thank U, Next, která oslavuje její neúspěšné vztahy a drží hlavu vzhůru. Poprask způsobila i hvězdně obsazeným vyšperkovaným klipem, ve kterém odkazuje na kultovní romantické filmy pro náctileté jako Protivný, sprostý holky, Přes noc třicítkou, Bravo, girls! a Pravá blondýnka. Zpěvačka se rovnou vrhla i na přípravu nové desky, která by měla být vydána příští rok během jejího světového turné.

Čtěte také: Popová megahvězda Ariana Grande předvede své úžasné vokály v Praze


Napište komentář