5 hitů roku 2020: Něžný Mirai, namočená Cardi B a zakrvácený The Weeknd

Mirai, Lewis Capaldi, Cardi B (zleva) | Zdroj: archiv MonsterMusic a facebook.com

Uplynulý rok 2020 věnoval umělcům kromě velkých starostí o živobytí alespoň více než dostačující množství času, které mohli využít k vlastní kreativitě. Z povedených hitů jsme vybrali pár těch, co udělaly na poli hudby opravdovou paseku a slyšet byly úplně všude. Které z nich si získaly i vás?

The Weeknd – Blinding Lights

Torontský zpěvák The Weeknd již přes deset let obdařuje scénu naprosto unikátními počiny, které potěší fanoušky temnějšího popu, r’n’b i hip hopu. Album After Hours vyšlo v loňském březnu v doprovodu velice silně působícího vizuálu, kterému zůstává Kanaďan věrný i na vystoupeních. Jeho stylizace – červené sako a rozbitý nos putující neřestnými ulicemi Las Vegas – udělala takový dojem, že se album stalo platinovou nahrávkou v desítkách zemí.

Čtěte také: Nejzajímavější desky roku 2020: Očekávaný Dan Bárta, odvázaný McCartney a punkový Machine Gun Kelly

BTS – Dynamite

Sympatičtí korejští kluci z BTS si v srpnu splnili dávný sen a nahráli svou první písničku v angličtině. V zemích mluvící touto řečí měli v té době už nemalou fanouškovskou základnu i přes jazykovou bariéru, takže si asi dokážete představit, jak posluchači zareagovali na píseň, které pro jednou mohli rozumět. V rychlosti je vystřelili na vrchol amerického prestižního žebříčku Billboard. Podle slov všem členům popové sedmice tekly slzy štěstí.

Čtěte také: Největší události roku 2020: Kanye prezidentem, rozloučení s Evou Pilarovou a bitva Britney Spears

Mirai – I přes to všechno

Česká srdce loni, jako roky předtím, tloukla hlavně pro Mirai. Jejich nejsilnějším počinem se v loňském roce stala píseň I přes to všechno, kterou doprovodili ještě silnějším videoklipem. Skladba je sice součástí desky Arigató z roku 2019, českým rádiovým éterem však zněla hlavně v loňském roce. Hit nabyl ještě emotivnějšího rozměru s týden starou zprávou o úmrtí Davida Stypky, který se na něm s kapelou Mirai významně podílel. Příběh videoklipu napsal člen skupiny Poetika Ondřej Brejška.

Čtěte také: ZAOSTŘENO NA: Zemřel zpěvák a textař David Stypka, festival Rock for People proběhne v interaktivním prostředí

Cardi B & Megan Thee Stallion – WAP

Návrat Cardi B na hudební scénu byl, a možná ještě stále je, velmi, ale velmi bouřlivý. Vypadalo to, jako kdyby rapový trhák o ženské touze popudil opravdu každého konzervativního uživatele Twitteru a k tomu i spoustu dalších celebrit, od kterých byste to vůbec nečekali a docela vás tím zklamaly. Cardi B a Megan Thee Stallion však nadále budí velký dojem. Svými počiny jen vyrovnávají expresivity, která je doposud mezi pohlavími nevyrovnaná.

Čtěte také: Cardi B pobouřila konzervativce provokativní skladbou WAP

Lewis Capadli – Before You Go

A na závěr ještě další rozervané srdce. Stejně jako jsme v roce 2019 plakali u písně Someone You Loved, minulý rok jsme nechávali emoce prostoupit u písně Before You Go, která světově dosáhla podobného úspěchu jako hit dříve zmíněný. Krom svého uměleckého vystupování si nás Lewis nadále získává i svou neuvěřitelně neotřelou bodrostí a květnatou osobností.

Čtěte také: Dokonalý hlas a vytříbený humor. Lewis Capaldi po Colours of Ostrava ovládl Prahu


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 350 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.