TIP REDAKCE: Billy Talent, Placebo a další očekávaná rocková alba příštích týdnů

Billy Talent - Korunní pevnůstka, 2017 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

S příchodem nového roku nás opět začíná zajímat, jakých rockových novinek se dočkáme v nejbližší době. Přinášíme výběr nejzajímavější pětice rockových alb letošního jara.

Billy Talent – Crisis of Faith (vychází 21. ledna)

Nový rok rockových alb otevírají Billy Talent. Kanadská post-hardcorová formace vydává svou šestou řadovku Crisis of Faith již dnes, tedy 21. ledna. Na světě má kapela aktuálně i singl End Of Me, na jehož tvorbě se podílel i Rivers CuomoWeezer. Dle slov kapely se jedná o esenci devadesátkového alt rocku. Deska Crisis Of Faith vznikala v jejich soukromém studiu pod taktovkou kytaristy Iana D’S. Ten produkoval i poslední dva počiny kapely.

Čtěte také: Na Rockový Slunovrat 2022 se vrátí Dubioza Kolektiv

Korn – Requiem (vychází 4. února)

Korn toho za dobu svého působení vydali již mnoho. Reqiuem bude v pořadí již čtrnáctým albem, jehož vydání je naplánováno na 4. únor. Jako první ukázku vypustili do světa singl Start The HealingReqiuem nabídne celkem devět skladeb, což není mnoho, ale dávno víme, že kvalita by měla převyšovat nad kvantitou a navíc jsou krátká alba bez zbytečných vycpávek v dnešní době vítaná.

Čtěte také: Největší hity roku 2021: Måneskin si získali rockový svět, provokativní Lil Nas X uchvátil satana

Placebo – Never Le Me Go (vychází 25. března)

O deváté studiovce Never Let Me Go se rozpovídal v jednom z rozhovorů zpěvák Placebo, Brian Molko. Následovník Loud Like Love vyjde po skoro deseti letech 25. března. Na albu se Molko věnuje otázkám změnou klimatu a společností pod neustálým dohledem. Sám o nové tvorbě řekl: „Doufám, že jsem touto deskou projevil odvahu, aby mohla inspirovat ostatní být odvážným. Může pomoci postavit se za to v co věří.“ První singl Beautiful James vyšel již v září 2021. Druhý Surrounded by Spies poté následoval v listopadu a nejnovější singl Try Better Next Time byl zveřejněn teprve před pár dny. Track list nového alba se bude skládat z dalších deseti skladeb.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Na koho se těšit v rámci Rock for People 2022

Three Days Grace – Explosions (vychází 6. května)

Three Days Grace udělají radost všem fanouškům 6. května, kdy se zhmotní jejich nejnovější snažení ve formě nové desky Explosions, a to po čtyřech letech od posledního alba Outsider. Půjde taky o třetí desku, na níž kapela funguje v novém složení se zpěvákem Mattem Walstem. V roce 2013 se původní zpěvák Adam Wade Gontier rozhodl vydat na sólovou dráhu. Singl So Called Life z připravované desky vyšel koncem listopadu a už od prvních tónů jde o rockový nářez, a tak nezbývá než doufat, že se v podobné náladě ponese i zbytek.

Čtěte také: Nejzajímavější desky roku 2021: Rozloučení Davida Stypky, překvapivá Olivia Rodrigo i kontroverzní Lil Nas X

Liam Gallagher – C’MON YOU KNOW (vychází 27. května)

„Moje třetí sólové album C’MON YOU KNOW je dokončené a bylo posláno k mixování.“ Tak zněl tweet ze 13. listopadu na Liamově oficiálním účtu. Posluchačům by se měla deska dostat do sluchátek 27. května. Zatím však není znám ani kompletní track list. Liam Gallagher jen prozradil názvy dvou skladeb – Better Days a I Wish I had More Power. Ve druhém případě se spekuluje, že bude song věnován jeho bývalému kolegovi a bratrovi Noelu Gallagherovi. Ochutnávku si ale prozatím nechává pro sebe.

Čtěte také: VIDEO: Muse v novém singlu Won’t Stand Down řeší manipulaci


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 359 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.