TIP REDAKCE: Knižní rockové biografie, které stojí za to si přečíst – 2. část

Freddie Mercury a Brian May | Zdroj: EveningStandard.com

V první části článku jsme připomínali například Životopis Kurta Cobaina a jiné další rockové biografie, které fakt stojí za to si přečíst. Nyní jsme do knižních vod zabrousili znovu a vzpomínáme nejen na Amy Winehouse a Freddieho Mercuryho.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Knižní rockové biografie, které stojí za to si přečíst – 1. část

KmenyKmeny (Vladimír Brož, Tomáš Souček, Karel Veselý)

Kniha Kmeny by se dala označit jako průvodce skrz českou subkulturou. Jedná se o poutavé vyprávění z hip hopového, punkového či třeba goth prostředí, v němž se seznámíte s reálnými zástupci těchto skupin. Můžete se tak na několika stránkách seznámit s historií vybraných žánrů a poznat nejzajímavější osobnosti, které do uvedených „hnutí“ patří.

Cesta - Od punku ke svoboděCesta, od punku ke svobodě (Lukáš Vincour)

Autobiografie Lukáše Vincoura popisuje jeho cestu přes několik českých punk rockových kapel. Člen Punkhart a pražsko-amerických Pipes and Pints mimo hudbu otvírá téma, jako je například veganství a svoboda. Kniha je tak nejen osobní zpovědí, ale i inspirací do života a je plná zajímavých zamyšlení. Ještě zajímavější je fakt, že knihu si Lukáš Vincour vydal na vlastní náklad v počtu 1 000 kusů a v obchodech je stále k dostání.

Amy, má dceraAmy, má dcera (Mitch Winehouse)

Amy Winehouse byla bez velkého dohadování jednou z největších hudebních ikon 21. století. 23. července 2011 však světem otřásla děsivá zpráva o jejím úmrtí. Dlouhou dobu nebylo známo, co bylo jeho příčinou, nakonec však byla potvrzena otrava alkoholem. Amy se tak přidala do tzv. 27 Club – tedy mezi rockové umělce, kteří zemřeli náhle a nečekaně během svého 27. roku života. Knihu napsal Mitch, otec Amy Winehouse. Ve svém díle bez ostychu vypovídá o životě milované dcery, která odešla rychle, ale život si dokázala užít pořádnými doušky.

Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho životaFreddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života (Lesley-Ann Jones)

I Freddie Mercury si dokázal užívat života naplno, ale poměrně rychle skonal. Tentokrát za to nemohly drogy ani alkohol, ale AIDS. Svou nemoc dlouho tajil a o jeho zdravotních problémech se pouze spekulovalo. Bohemská rapsodie jednoho života je tou nejlepší biografií Freddieho Mercuryho, kterou si na trhu lze vybrat. Knih na Freddieho téma vyšlo pochopitelně několik, ale mnohdy je v nich nemálo překroucených pravd a velkých výmyslů. Tady vás však čekají ověřené informace.

Tohle bude boletTohle bude bolet (Nikki Sixx)

O knize Heroinové deníky zpěváka Mötley Crue jsme psali už v první části hudebních biografií. Málokdo možná ví, že Nikki po letech napsal volné pokračování, kde vypráví, jaké to bylo poté, co se na heroin a další drogy nadobro vykašlal. V prvním vydání měl v hlavě spousty démonů, kterým on sám nerozuměl. Ve druhém má ve své hlavě stále hodně hlasů, ale tentokrát jim rozumí, a tak je vidět obrovská změna v něm samém, v jeho postojích, pohledu na svět a jeho celkového stylu života. I zde najdete mnoho fotografií, jejichž autorem je právě Nikki Sixx.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.