TIP REDAKCE: Olly z Years & Years v roli upíra nebo promiskuitní MGK aneb Od mikrofonu k filmu

Machine Gun Kelly - Forum Karlín 2017 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Velké množství muzikantů se v poslední době nesoustředí už jen na hudební kariéru, ale občas se objeví také na filmových plátnech. Určitě není žádnou novinkou, že kráska Beyoncé si střihla roli v komedii The Pink Panther, Lady Gaga ve filmu A Star Is Born a ani pro Eminema není hraní nic neobvyklého.

Olly Alexander jako psychicky narušený upír

Pokud patříte mezi fanoušky elektronického indie, určitě vám nemusíme představovat kapelu Years & Years. Tahle britská parta, v čele se zpěvákem Ollym Alexandrem, mimo jiné bojuje za LGBT komunitu a toto téma často také promítá do své muziky. Olly však nezůstává pouze u hudby, ale láká ho také herecká kariéra a díky tomu ho můžete vidět například v anglickém seriálu Penny Dreadful, kde si střihl roli psychicky labilního upíra. Nutno podotknout, že mu role v temném hororovém seriálu sedla jako ušitá na míru. Jak mu to jde na pódiu, o tom se můžete přesvědčit již 19. července na festivalu Colours of Ostrava.

Čtěte také: Colours of Ostrava 2019: Původní hudba Tichého oceánu, digitální revoluce i legendy The Cure

Promiskuitní bubeník Machine Gun Kelly

V tomto roce světlo světa spatřil snímek The Dirt, životopisný film o heavy metalových legendách Mötley Crüe. Jednu z hlavních rolí, bubeníka Tommyho Lee, si zde střihl americký rapper Machine Gun Kelly. Ačkoliv to nebyla jeho první herecká zkušenost (v minulosti si také zahrál menší roli ve filmu Bird Box), do povědomí lidí se jako herec začal dostávat až díky této roli. The Dirt popisuje šílené kousky kapely Mötley Crüe, obsahuje mnoho obskurních scén, odhaleného sexu a spoustu drogových zážitků. MGK ukázal, že se na plátně nebojí svléknout a že život rock star pro něj rozhodně není velká neznámá. Pokud patříte do jeho fan klubu, pak si rozhodně nenechte ujít jeho koncert 9. září v pražském Foru Karlín.

Čtěte také: Machine Gun Kelly přiveze pekelnou desku na podzim i do Prahy

Rapper Grey Worm na bojišti v Game of Thrones

Fantasy seriál Game of Thrones je plný velkých hereckých jmen a svou chvilku slávy v něm zažil například také Ed Sheeran. Co jste možná ale nevěděli je, že Grey Worm, vlastním jménem Jacob Anderson, není pouze herec, ale také rapper, textař a hudební producent. S hudbou začal již v roce 2005, ale jeho debutové album You’re a Man Now, Boy vydal až v roce 2016. Internetem se hemží názory, že Jacob by měl raději zůstat ve filmu než u hudby, ale to už bude záležet jen na něm.

Čtěte také: Ed Sheeran v pražských Letňanech vytvořil komorní dechberoucí atmosféru

Selena Gomez po boku Iggyho Popa v The Dead Don’t Die

Novinkou na filmových plátnech je hororová komedie The Dead Don’t Die od slavného režiséra Jima Jarmusche, který patří mezi legendy zombie filmů. Snímek je plný hvězd z hudebního průmyslu, takže se například role jedné z krvelačných zombie zhostil Iggy Pop, punk rocková legenda, kterou zná celý svět díky hitu Lust for Life. Vedle Iggyho se zde objevila také popová diva Selena Gomez, rapper RZAWu-Tang Clanu a mnoho dalších.

Krasavec Harry Styles v akčním dramatu Dunkirk

Dunkirk je válečné drama, které vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží Dunkirku na jaře roku 1940. Proto bylo velkým překvapením, když byl do role Alexe, jednoho z vojáků, obsazen americký zpěvák Harry Styles, který se proslavil hlavně díky působení v kapele One Direction. Ve filmu Dunkirk jde o jeho hereckou premiéru a dle jeho slov to byl jedinečný zážitek a rozhodně by se rád herectví věnoval i nadále. Pokud je něco, v čem Harry není dobrý, rádi bychom o tom věděli.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Proč je rap novodobým rockem?

Talentovaný Donald Glover a.k.a. Childish Gambino

O talentu Donalda Glovera není pochyb a zdá se, že tomuto americkému herci, producentovi, komikovi či zpěvákovi jde vše, na co sáhne. Za sebou má již pěknou řádku odehraných rolí a to například ve snímcích Solo: Star Wars Story, Spider-Man: Homecoming nebo třeba v autobiografické komedii Donald Glover: Weirdo. Od roku 2011 se také věnuje hudbě, ale největší pozornosti se mu dostalo loni, kdy vydal skladbu This Is America, za kterou získal cenu Grammy. V tomto roce se stal navíc headlinerem legendárního festivalu Coachella.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.