TIP REDAKCE: Rapper Aminé v deseti číslech

Aminé | Zdroj: facebook.com

Jestli vás někdo z celé hip hopové branže přesvědčí, že i tento žánr má úroveň, bude to nejspíš Adam Daniel, známý pod svým prostředním (a zároveň uměleckým) jménem Aminé. Přinášíme vám čísla od jedné do deseti, která vám dredatého kluka milujícího banány přiblíží.

1) Aminé disponuje velkým množstvím talentu, ať už se jedná o hudební, režisérský nebo i herecký. Ocenění širšího publika se mu však zatím nedostalo tolik, jak by mnozí fanoušci očekávali. Jistě, svět hudby není o tom, zdá máte v polici sošky, či plakety, ale rozhodně to neurazí. Aminé byl na nějaké to hudební ocenění zatím nominován jen jednou, a to na Nováčka v Hip Hopu od BET Hip Hop Awards v roce 2017, avšak prvenství si vybojovala dnes už mega hvězda Cardi B.

Čtěte také: Aminé vydává novou nahrávku, navnadil na ní vychytaným videem

2) Diskografie portlandského rappera zatím čítá dvě studiová alba, a to debutové Good For You a půl roku staré OnePointFive, které svým názvem (v překladu „jedna a půl“), neobvykle krátkými tracky i rapperovo popisem napovídá, že se jedná o nějaký mezistupeň před opravdu plnohodnotnou deskou – dobrého materiálu je na ni však dostatečně.

3) Nechceme budit dojem, že by si Aminého nikdo nevšímal. Těžko najdete fanouška hip hopu, co by neznal rapperovu průlomovou skladbu Caroline a i čísla tomu odpovídají. V červnu 2017, přibližně rok po jeho vydání, získala píseň trojnásobnou platinovou desku od RIAA a videoklip k písni má na YouTube 250 milionů zhlédnutí.

4) Na číslo čtyři ve spojení s Aminém narazíte vícekrát. Poprvé na vás vyskočí hned, jakmile o něm začnete něco vyhledávat – rapper se narodil v roce 1994, a ještě stále, až do dubna, mu je čtyřiadvacet let. Krom toho jeho hudební kariéra také naostro odstartovala v lednu 2014.

5) Aminé se soustředí převážně na svou tvorbu a koncertování, zatím tedy hostoval pouze na pěti skladbách svých hudebních kolegů (když nepočítáme doplňující remix skladby Warm on a Cold Night od Honne). Jsou jimi Egyptian Luvr, kterou má na své desce Dear Annie irský rapper Rejjie SnowFor the F^_^k of It produkovanou SnakehipsTwo Nights patřící Lykke LiThru the TundraKarma Kid Vice ve společnosti Jay Prince.

Čtěte také: The Neigbourhood v deseti číslech

6) Opravdová jedinečnost mladíka z Portlandu se skrývá v jeho vizuálním doprovodu. Rapper natáčí skvělé upoutávky na koncerty, vydání nových projektů, a mnoho dalších věcí, které provází příběh a velká dávka komedie. Na vrcholu těchto výtvorů však stojí jeho videoklipy. Bohužel jich má zatím jen šest – CarolineREDMERCEDESCampfireSpice Girl, REEL IT IN a zbrusu nový BLACKJACK. Fanoušci však úzkostlivě naléhají, aby se sbírka co nejrychleji rozšířila.

7) Sedmička je pro české fanoušky zřejmá. Již za pár dní, sedmého února 2019, u nás Aminé odehraje svůj první tuzemský koncert, a to v pražském klubu Roxy. Nějaké lístky za 550 Kč na webu fource.cz ještě jsou, tak neváhejte a kupujte.

8) Dle platformy Spotify má Aminé ve světě měsíčně osm milionů posluchačů. Největší soudobí rap velikáni Drake a Kendrick Lamar čítají po řadě čtyřiačtyřicet a šestadvacet milionů, takže si Aminé vlastně nevede zas až tak špatně.

9) Tento poměr se však tolik neprojevuje u již opěvovaných hudebních videí. Ač jsou jeho videoklipy skvostné, to nejméně sledované Campfire má jen něco okolo devíti milionů zhlédnutí. Pro porovnání, hudební skvost Gucci Gang od Lil Pumpa má téměř desetkrát tolik.

10) Na závěr musíme zmínit americký magazín XXL, který tradičně každý rok vydává seznam Freshman Class, kde se věnuje počínajícím rapperům a celkově hip hopovým umělcům na vzestupu. Jmenovaným se díky XXL dostane spousta nové pozornosti, která může hezky nakopnout jejich kariéru. Aminé se po boku jmen jako A Boogie Wit Da Hoodie, PnB Rock, Kyle a XXXTentacion stal jedním z deseti rapperů a rapperek ročníku 2017.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.