TIP REDAKCE: Vlastní kečup nebo role v Game of Thrones aneb Ed Sheeran jako herec

Ed Sheeran | Zdroj: nme.com

Ed Sheeran vystoupí v České republice hned dvakrát, a to 7. a 8. července. Není pochyb, že je tento britský zpěvák a kytarista velice talentovaný hudebník, ale sám si vyzkoušel i několik hereckých rolí. Zde jsou případy, kdy jste tohoto charismatického zrzka mohli spatřit na svých televizních obrazovkách.

Je libo EdChup?

V rámci 150. výročí založení americké firmy Heinz se Ed Sheeran spojil s výrobci a nejen, že se objevil v jedné z jejich reklam, ale vznikla i jeho speciální edice kečupu. Ta nese název EdChup a na přebalu můžete najít zpěvákovu rajčatovou podobiznu. To, že se Ed zapojil zrovna do tohoto projektu samozřejmě není žádné překvapení. Sám je velkým milovníkem značky Heinz, o čemž svědčí tetování na jeho paži. Začátkem června na svém Instagramu zveřejnil fotku, kde kečup láskyplně svírá se slovy: „Je to pravda, už brzy jej budete moct držet i ve svých rukou.“

Čtěte také: TIP REDAKCE: 10 slavných hudebníků, kteří si zahráli v reklamách

Zrzavý zpěvák v Game of Thrones

Fanoušci populárního seriálu Game of Thrones mohli v jednom z dílů sedmé série spatřit mezi známými herci i Eda Sheerana. Ten se objevil jako Eddie, jeden z vojáků, na které Arya Stark narazí v lese. U ohně dokonce zazpíval píseň House of Gold. Důvod obsazení Eda do seriálu byl hlavně ten, že představitelka Aryi, Maisie Williams, je jeho velkou fanynkou, a tak ho producent sehnal, aby herečku překvapil. Samotný herecký výkon zpěváka se sledujícím ovšem nelíbil a kvůli obrovské vlně kritiky si Ed na nějakou dobu musel smazat účet na Twitteru.

Osud jeho postavy byl později odhalen v osmé sérii, kde bylo řečeno, že Eddie přišel o velkou část obličeje v jedné z bitev.

Čtěte také: Ed Sheeran si na novou desku přizval hvězdy jako je Eminem nebo Bruno Mars

Mistr popravčí

V roce 2015 se zpěvák objevil ve středověkém seriálu Mistr popravčí, který vznikal pod taktovkou Kurta Suttera – ten má na svědomí například úspěšný seriál Zákon gangu. Ed si v dramatu, odehrávajícím se ve velšském království, zahrál roli Sira Cormaca, ambiciózního a krutého svěřence jednoho z vysoce postavených kněží. A talentovanému hudebníkovi svou roli ztvárnil přímo bravurně.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Drogová závislost, erotika i láska v tvorbě Eda Sheerana

Zloděj písní Beatles

27. června 2019 přišel do kin nový film s názvem Yesterday, kde Ed Sheeran vystupuje jako kolega neúspěšného zpěváka v podání Himeshe Patela. Ten se proslaví ve chvíli, kdy zjistí, že si jako jediný na světě pamatuje písně legendární kapely Beatles, a tak je začne vydávat za své vlastní. Ed v jedné scéně dokonce navrhuje, aby hlavní hrdina přejmenoval píseň Hey Jude na Hey Dude. Sám do filmu propůjčil záběry z vlastních vyprodaných koncertů.

Čtěte také: Fenomén Billie Eilish a její cesta k debutovému albu

Když se ze zpěváků stávají herci

Ed samozřejmě není jediným hudebníkem, který se pokusil probojovat i v herecké kariéře. Zpěvák Justin Timberlake si například v roce 2010 zahrál ve filmu The Social Network, která mapovala vznik nejúspěšnější sociální sítě – Facebooku. Frontman kapely 30 Seconds to Mars, Jared Leto, ztvárnil roli šíleného Jokera ve filmu Sebevražedný oddíl, za kterou obdržel mnoho pochval, ale zároveň se stal terčem ostré kritiky.

Velice úspěšně si poté vedla Lady Gaga, která se před rokem přestavila ve filmu Zrodila se hvězda po boku Bradleyho Coopera jako neznámá zpěvačka, jež se snaží proslavit. Film získal hned několik ocenění a byl nominovaný na Oscara.


Napište komentář

O Andrea Kuttelwascherová 32 Článků
Jsem osmnáctiletá introvertní extrovertka, které v žilách koluje kofein a hudba. Mluvím plynným sarkasmem a pokud mě někde nenajdete se sluchátky v uších, nejspíš se právě potím na tanečním parketě. Pokud jde o hudbu, mezi mé oblíbené kapely patří: Bring Me The Horizon, Parkway Drive, Architects, Asking Alexandria, Linkin Park nebo třeba Green Day.