TOP 10 alb podzimu: S experimentální novinkou přijdou Mumford & Sons, ambiciózní budou The 1975

The 1975, Forum Karlín 2017 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Letošní podzim se ponese v duchu nové dávky hudby ze všech různých žánrových i světových koutů. My jsme pro vás vybrali desítku nejzajímavějších alb, které následující tři měsíce přichystají.

Mumford & Sons – Delta

Britská folková kapela Mumford & Sons nás v listopadu po tříleté pauze obdaří svým čtvrtým studiovým albem s názvem Delta. Sami členové album popsali jako „divoce experimentální“. Na novém albu se sice vrátí k akustickým nástrojům, které dominovaly prvním dvěma deskám, ale veškerý zvuk poté prošel produkcí a nástroje zní téměř k nepoznání.  Navíc zde mají být zakomponovány prvky elektroniky, jazzu i rapu. Z Delty již vyšel první singl s názvem Guiding Light, kde je hudební posun Mumford & Sons dobře slyšet, posuďte sami.

Tom Petty – An American Treasure

Tom Petty, rock’n’rollová legenda, která nás opustila minulý rok v říjnu, je nyní uctěna památkou v podobě setu čtyř alb s 60 nahrávkami, jež se k fanouškům za jeho života nedostaly. Obsahuje nevydané písně nebo například alternativní verze a záznamy z Pettyho živých koncertů. Nejedná se však o sbírku skladeb, která by nebyla dost dobrá na to, aby se dostala do tracklistu dřívějších studiových alb. Opak je pravdou. Píseň Keep a Little Soul se již stihla umístit v žebříčku Top 5 Billboard’s Adult Alternative Songs.

Twenty One Pilots – Trench

Ani americké duo Twenty One Pilots nenechá své fanoušky už dlouho čekat. Po mega úspěšném albu Blurryface, které vyšlo v roce 2015, přichází s deskou Trench. Twenty One Pilots zatím nový počin popsali jako „s pomalejším tempem a více zaměřené na text“. Svou fan base, jež si přezdívá „Skeleton Clique“, však duo určitě nezklame. Album má mít čtrnáct tracků a dokonce čtyři z nich už spatřily světlo světa a sklidily velký úspěch. 16. února s doprovodnou tour k albu navíc zavítají i do Prahy.

Čtěte také: Twenty One Pilots jsou zpět, vydali nový singl a brzy zamíří do Česka

MØ – Forever Neverland

Dánská hvězda , která se dostala do světového povědomí především díky singlu Lean OnMajor Lazerem a DJ Snakem, vydá za pár dní už druhé studiové album. Zpěvačka se nejspíš bude stále držet svého dance-pop stylu, ale rozhodně posluchače překvapí zajímavými variacemi zvuků, jež jsou slyšet v dosud vydaných singlech Way Down a Sun in Our Eyes. Sama MØ album tématicky popsala jako „imaginární láska a život v bublině“. Na Forever Neverland se dočkáme i několika kolaborací s umělci jako jsou například Diplo nebo Charli XCX.

 Muse – Simulation Theory

Britská rocková kapela Muse si s novým studiovým albem dala docela načas, ale fanoušci se ho dočkají již v listopadu. Deska s názvem Simulation Theory se má nést v duchu virtuální a simulované reality a fantazie stávající se skutečností. Muse tohle sci-fi téma okomentovali takto: „Simulace se pomalu ale jistě stávají záležitostí našeho každodenního života.“ Album bude především o kombinování hudebních žánrů s různými časovými érami. Zatím jsme si z něj mohli poslechnout čtyři singly, ten nejnovější nese název The Dark Side. Až Simulation Theory oficiálně vyjde, každá jeho píseň má být doprovázena klipem. Taky se tak nemůžete dočkat?

The 1975 – A Brief Inquiry Into Online Relationships

I The 1975 budou se třetím albem posouvat své hranice. Britská kapela známá svou neotřelostí a originalitou se na nové desce opře o klasický elektro-pop, ale tentokrát mají být ještě ambicióznější než kdy předtím. Frontman Matty Healy se zde poprvé dotkne tématu své heroinové závislosti, která byla pro kapelu téměř devastující, a to konkrétně ve skladbě It’s Not Living If It’s Not With You. Tracklist celého alba byl již zveřejněn a s ním i dosud čtyři singly, Give Yourself a Try, Love It If We Made It, TOOTIMETOOTIMETOOTIME a Sincerity Is Scary, které nás jen utvrzují v tom, že The 1975 ani napotřetí určitě nezklamou.

Čtěte také: 10 + 1 věc, které byste měli vědět o The 1975

Jess Glynne – Always In Between

Mladá Britka, která se proslavila především díky hitu Rather Be, jenž nahrála společně se skupinou Clean Bandit, vydá své druhé studiové album už v říjnu. Má být inspirováno především zpěvaččinými vztahy a dobrými i špatnými časy, jimiž si procházela, když psala jednotlivé písničky. „Každý ze sebe dostáváme věci jinak. Ne každý je zpěvák nebo spisovatel, ale můj způsob ventilace je psaní hudby a v jednom bodě jsem prostě byla připravená to všechno dostat na papír.“ Místo obvyklého studia v Los Angeles se Glynne rozhodla odjet na anglický venkov, kde deska vznikla. První singl I’ll Be There už teď obsazuje přední příčky britských hudebních hitparád.

You Me At Six – VI

You Me At Six jsou pětičlenná rocková kapela z Anglie, která působí na scéně už od roku 2004. VI bude, jak již název může napovídat, jejich šesté studiové album. O tom jaké bude si měli fanoušci možnost udělat obrázek už ze dvou vydaných singlů 3AM a Fast Forward. Je jasné, že se tentokrát můžeme těšit nejen na staré dobré You Me At Six s dominantními kytarami, ale i na trochu experimentu se žánry a výstup z jejich komfortní zóny. Kapela se k albu hlásí pyšně a upřímně. „Hudbu musíte dělat především pro sebe, bez autentičnosti lidé vycítí bullshit. Nikdo z nás se odezvy nebojí, protože jsme vytvořili něco, za čím si můžeme stát.“

Elle King – Shake The Spirit

Americká rocková zpěvačka vydá zanedlouho druhé studiové album. SIngl z první desky ji před třemi lety vystřelil na přední pozice světových hudebních žebříčků. Druhé album ale pro Elle King bylo terapeutickou záležitostí. Sama se v interview přiznala, že poslední tři roky pro ni byly těžké, ale psaní písní a nahrávání nového materiálu jí značně pomohlo. „Hudba mě přivedla zpátky k životu.“ Třináct písní na Shake The Spirit symbolizuje spektrum všech emocí, kterými si zpěvačka prošla. Doposud vyšly dva singly Good Thing Gone a Shame, ale hanbu na sebe Elle King ani jedním z nich určitě nepřinesla.

The Prodigy – No Tourists

Nové album elektro-rave kapely The Prodigy je na cestě. Ponese název No Tourists a vydají jej pod vlastní produkční společností Take Me To The Hospital. Deska má být stejně agresivní jako předchozí The Day Is My Enemy, avšak trochu jiným způsobem. The Prodigy se k tématice alba vyjádřili takto: „Pro nás je No Tourists vesměs o útěku a o touze a potřebě sejít z vyznačené cesty. Nebuďte turisty, když se vychýlíte z prošlapané cestičky, čeká na vás mnohem víc vzruchu a nebezpečí.“ To, v jakém duchu se album ponese, si můžete poslechnout v jejich prvním vydaném singlu Need Some1.


Napište komentář