Colours of Ostrava 2020 rozšiřuje line up o britské melancholiky Tindersticks nebo Black Pumas

Tindersticks | Zdroj: bantmag.com

Letošní ročník Colours of Ostrava, který se uskuteční ve dnech 15. – 18. července 2020 v úchvatném prostředí  oblasti Dolních Vítkovic, pomalu, ale jistě rozšiřuje svůj line up. Kromě hvězdných Twenty One Pilots, folkových The Lumineers a mnoho dalších, se návštěvníci nově mohou těšit také z britských Tindersticks, funkových Black Pumas, rockerů Ivan & The Parazol a Meduzy.

Tindersticks se českému publiku předvedou hned dvakrát, a to 16. července v pražském Divadle Archa a o dva dny později přímo na festivalu Colours of Ostrava. Tuzemští fanoušci si budou moci vychutnat nejznámější hity kapely, ale také nejnovější desku, která vyšla na podzim minulého roku a nese název No Treasure But Hope. „Myslím si, že písně z nového alba jsou velmi zamyšlené. Je to přemítání třiapadesátiletého muže. Mám pocit, že jsem vyloučený a že nad tím nemám kontrolu. Ale kontrolu mám nad tím, jak k naší hudbě společně přistoupíme a co hledáme, když nahráváme album nebo vystupujeme. Myslím si, že právě v tuto chvíli je důležité být pokrokový,“ okomentoval album frontman kapely Stuart A. Staples.

Čtěte také: Festival Colours of Ostrava 2020 oznamuje prvního headlinera, přijedou Twenty One Pilots

Čerstvou nominaci na cenu Grammy mají na svém kontě funky-souloví Black Pumas, kteří se také představí na festivalu Colours of Ostrava. Jejich kombinací hip hopu, R&B, rocku a dalších stylů si velmi rychle získávají fanoušky po celém světě, a právě debutové album Black Pumas, které vyšlo teprve loni, oslovilo mnoho posluchačů a zajistilo jim nominaci Grammy.

Čtěte také: Na Colours of Ostrava 2020 zahrají The Lumineers, Sigrid nebo Wardruna

Maďarskou nálož rock’n’rollu přivezou Ivan & The Parazol, kapela vedená zpěvákem Ivánem Vitárisem, kterého mnozí přirovnávají k mladému Micku Jaggerovi. Ivan & The Parazol se chlubí čtyřmi deskami, na kterých se kloubí sedmdesátkový rock s trochou psychedelie a špetkou glam rocku. Bodují na festivalech po celém světě a mezi jejich fanoušky patří například také rockeři Deep Purple nebo Rival Sons, kterým v minulosti předskakovali na koncertě v pražském Lucerna Music Baru.

Posledním doposud zmíněným jménem je pak Meduza, italské taneční trio, které minulý rok zabodovalo s hitem Piece Of Your Heart. Tahle pecka vznikla ve spolupráci s britskou trojkou Goodboys a na YouTube má více než 100 milionu zhlédnutí. Vstupenky na devatenáctý ročník festivalu Colours of Ostrava jsou k dostání na oficiálních stránkách festivalu a v sítích GoOut a Ticketportal.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.