Kapelu Lola běží opouští zpěvák. Lola ale prý běží dál

Lola běží | Zdroj: archiv kapely

Ačkoliv momentálně čeká kapelu Lola běží jarní turné, zpěvák Jakub Míchal kapelu opouští. Podle všeho však jede kapela dál.

Česká pop-rocková kapela Lola běží vydala na konci září 2014 svoje debutové album. Od té doby měla nabitý program plný koncertů včetně těch s kapelou Portless. Letos v tomto tempu pokračuje a 21. března vyráží na turné spolu s Five O’clock Tea. To se ale nyní zdá být trošku nemožné, jelikož den před tím, tedy dnes, kapela Lola běží oznámila na svém facebookovém profilu, že odchází zpěvák Jakub Míchal.  ‚‚Nic nekončí, naopak začíná! Odchází od nás Kuba zpěvák. Kuba byl členem kapely tři roky. Máme spoustu společných skvělých zážitků z pódií a kapelního života, Kubovi přejeme úspěch v dalších jeho plánech a doufáme, že se budeme dál potkávat na různých úrovních. O jeho počinech vás určitě budeme informovat.‘‘

Sám zpěvák uznává svou vinu a důvod vyhazovu: ‚‚Fanoušci, kamarádi, známí. Je mi to moc líto, ale na koncertech s Lolou už mě bohužel neuvidíte. Asi jsem to vážně podělal. Nestíhal jsem tempo, jakým do toho Lola začala šlapat, a přibývalo toho čím dál víc. Už delší dobu jsem se přestal muzikantsky vyvíjet, a to bylo znát i na živém vystupování. Některé nově napsané písničky mi moc neseděly a ve staronovém připravovaném singlu jsem nepředvedl zrovna nejlepší výkon. Nesplnil jsem očekávání ani při zkoušení akustické kytary. Poslední dobou jsme se s klukama rozcházeli v názorech, jak dále pokračovat, a i to na nás všechny jen zvyšovalo psychický tlak. Kluci za mnou v pondělí přišli a řekli mi, že vyhození bude tím nejlepším – jak pro mě, tak i pro další fungování kapely. Prožil jsem s váma a Lolou tři skvělý, ale i náročný roky, a moc za ně děkuju! Díky vám jsem toho mohl být součástí! Vzpomínky, zážitky, zkušenosti a nahrávky… zůstávají.‘‘ K tomu dodává, že se rozešli v dobrém. ‚‚Kluci mi nabídli pomoc v mých dalších krocích, a tak se jako přátelé, kterými pořád jsme, určitě brzy uvidíme.‘‘

Zbylá kapela Lola běží doplňuje, že o novém frontmanovi zatím neuvažují, ale zároveň uklidňují své fanoušky: ‚‚Velmi brzy se můžete těšit na nové skladby, akustické koncerty, nový klip a novou show. Běžíme dál na plný kule! Dejte šanci změně, nová kapitola začíná už tuto sobotu 21. března na koncertě ve Dvoře Králové.” Takže nakonec to všechno dobře dopadlo a aby to potvrdili, vypustili ukázku z připravované skladby Chvíle. A jak sami říkají, už v sobotu začíná jejich šňůra.

 

 

 


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.