Kendrick Lamar láme rapové rekordy

Kendrick Lamar | Zdroj: youtube.com

Americký rapper minulý týden vypustil do světa skvělý videoklip k písni HUMBLE. a překonává nejen sebe, ale i ostatní rapové velikány. 

Nemusíte být velcí příznivci hip-hopu na to, abyste znali jméno Kendricka Lamara. Ať už to je jeho největší hit Swimming Pools (Drank), nebo featy na skladbách (Freedom s Beyoncé, nebo Don’t Wanna Know s Maroon 5), Kendrick je zapsán jako rapper se skvělou flow.

23. března letošní roku vydal první propagační singl The Heart Part IV a  týden později již zmiňovaný HUMBLE., který debutoval na 2. příčce Billboard Hot 100.

Nejen, že se jedná o jeho doposud nejúspěšnější singl (Swimming Pools (Drank) se ve své době vyšplhal na „pouhé“ 17. místo), takovýhle nástup rapové písně žebříčky nezažily od roku 2010, kdy Eminem s Rihannou vypustili Love The Way You Lie. V první týdnu po spuštění byl singl streamován téměř 50 milionkrát.

Před dvěma dny se k novinkám přidalo i oznámení nového alba a seznam písní na Twitteru. Deska s názvem DAMN. vyjde již zítra a můžeme se těšit na zajímavého hosta – U2!


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 227 Článků
Psát o hudbě je pro mě skvělou příležitostí, jak se zase z jiné strany přiblížit tomu, co je mým celým životem. Těžko si představím cestu autobusem bez sluchátek, týden bez zpívání a největší radost mi udělá, když mě někdo pochválí, že se v hudbě vyznám.