Kovboj z ghetta Yelawolf premiérově zavítá do Prahy

Yelawolf | Zdroj: Fource Entertainment

Rapper Yelawolf, známý také pod přezdívkou Catfish Billy, již v březnu potěší fanoušky oldschoolovou tvorbou, která si půjčuje to nejlepší z hip hopu, country, rocku i metalu.

Na scéně je Yelawolf aktivní již téměř patnáct let – v roce 2005 vydal debutovou desku Creekwater, do povědomí širších hip hopových kruhů se ale dostal až po několika letech singlem Pop the Trunk. Ten již vznikl pod křídly Shady Records, labelem rapového boha Eminema. „Shady je úžasný, vydávat u něj je pro mě čest. Dává mi spoustu prostoru a nechává mě dělat, co je pro mě přirozené. Je to dobrý člověk a všechny kolem podporuje,” prozradil o letité spolupráci svěřenec před svým prvním tuzemským vystoupením na Hip Hop Kempu v roce 2015.

Čtěte také: Milovník black metalu Ghostemane zahalí pražské Forum Karlín do temnoty

Minulý rok vydal tento rapper ne jedno, ale rovnou dvě alba – a navíc ještě představil světu vlastní značku whisky Creek Water. Jednu z desek vydal pod křídly Eminemova vydavatelství, druhou nezávisle, na vlastním labelu Slumerican Records: „Úplně se usadit by byla nuda, vždy jsem chtěl pokoušet žánrové hranice i své fanoušky. Proto zase nechávám vše za sebou a vydávám pod svou vlastní značkou,“ dodává Yelawolf.

Obě svá loňská alba Trunk Muzik IIIGhetto Cowboy zahraje Yelawolf 9. března 2020 v pražském klubu Roxy. Vstupenky za 695 Kč budou k dostání od 10. ledna na webu pořadatele Fource a u prodejců GoOut a Ticketmaster.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 350 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.