Lana Del Rey vystoupí na festivalu Sziget

Lana Del Rey | Zdroj. billboard.com

26. ročník festivalu Sziget rozšiřuje svůj letošní lineup o Lanu Del Rey. Vystoupí zde také hvězdy jako Kendrick Lamar, Arctic Monkeys, Mumford & Sons, Dua Lipa, Gorillaz, Kygo, Shawn Mendes a dalších více než 100 interpretů.

Sziget se koná 8. – 15. srpna v Budapešti, na ostrově Óbudai. Představí se zde více než 100 umělců, mezi nejnověji oznámenými také Lana Del Rey. Festival získal nedávno na European Festival Awards 2017 již podruhé cenu v kategorii Line – Up of the Year. Porazil tak 10 nejlepších evropských festivalů, například Glastonbury, Roskilde nebo Lollapalooza.

Lana Del Rey je americká zpěvačka, známá svým unikátním kinematografickým stylem a posedlostí tématy tragické romantiky. Za své album Born To Die získala ocenění Brit Awards, a za EP s názvem Paradise obdržela dvě nominace na cenu Grammy. Její poslední album Lust for Life se stalo již jejím třetím, které dosáhlo první příčky v hudebním žebříčku Velké Británie a druhým, jež topovalo hudební hitparádu v USA.

Mimo ní oznámil festival také nově kapely Fever RayBØRNS, Aurora a dalších 8 jmen. Ty tak bude možné vidět s jíž oznámenými umělci na více než 50 dějištích na jednom z největších evropských festivalů.

Ceny denních vstupenek jsou momentálně 70 Euro, a pro ty, kteří si chtějí festival vychutnat déle, jsou v prodeji také třídenní, pětidenní a sedmidenní vstupenky. Ty jsou v prodeji na stránkách festivalu.


Napište komentář

Vladimír Jersák
O Vladimír Jersák 12 Článků
Muzika mě vždy zajímala, ať už poslouchání, hraní, nebo zpívání. Pár let jsem se učil na housle, rok zpíval ve sboru a momentálně se učím na kytaru. Snažím se se nelimitovat na jeden styl, takže poslouchám vše od grimu po metal.