Na metalovém Basinfirefestu vyrazí divákům dech řada zahraničních hvězd

Jinjer | Zdroj: Obscure promotion

Basinfirefest bude slavností veškerého metalu a uskuteční se v červnu ve Spáleném Poříčí. Půjde o dosud ten nejnabitější ročník, co se týká známých zahraničních kapel. Pořadatelé neopomíjejí ani letité legendy, ani mladé a svěží muzikanty. Interpretů bude ještě více, než je nyní známo – už teď je však soupiska účinkujících ohromující a láká tisíce posluchačů tvrdé muziky.

Z bloku starých známých kapel jako první padnou do oka Saxon, kteří vedle Iron Maiden či Def Leppard patří mezi ty nejznámější představitele tzv. nové vlny britského heavy metalu. Na scéně jsou již úctyhodných čtyřicet let a ve Spáleném Poříčí se pochlubí svou čtyřiadvacátou řadovou deskou, jež dostala jméno Carpe Diem. S jejich výkonem si nezadají ani o deset let mladší portugalští gotici Moonspell, ani neméně zasloužilí řečtí Rotting Christ, kteří znamenitě ovládají temný a valivý blackened death metal. Z mladších umělců vzbuzují zájem především ukrajinští Jinjer, hrající svěží progresivní metalcore, a dále rozhodně také američtí deathcoristi Suicide Silence i mezinárodní uskupení Heilung, které je folkovou definicí temného pohanství a které se v Praze na podzim dočká svého vlastního koncertu.

Čtěte také: Brutal Assault bude obohacen o mladý underground i zasloužilé Sólstafir

Komu je po chuti symfonický přístup, dozajista ocení Holanďany hrající pod vlajkou Epica a neméně propracovaný výkon nicméně předvede i progresivní Obscura pocházející z Německa. Na lehčí párty notu má ve zvyku hrát Francouz Frog Leap stejně jako finští Steve’n’seagulls. Snad všechny návštěvníky zaujme také skupina Vltimas, ve které spolupracují bývalí členi legendárních kapel Mayhem a Morbid Angel. Soubor Death to All zase tvoří muzikanti z kapely Death, která kdysi stála u kořene celého death metalu. Kromě všech zmíněných se ve Spáleném Poříčí mezi 23. a 26. červnem předvede nespočet dalších interpretů, kteří mají světu metalu bezpochyby co říct (a řeknou to pěkně nahlas).


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 277 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky