Rock for People přináší s adventním kalendářem nová jména. Dočkáme se Idles nebo Wolf Alice

Idles - Rock for People 2019 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Rock for People znovu naděluje novinky do festivalového programu v rámci adventního kalendáře. Jedno nové oznámení každý den nám v prvním týdnu odhalilo interprety jako například Being as an Ocean, Idles nebo Yonaka.

Během prosince se Rock for People už tradičně rozrůstá o festivalové novinky. Tentokrát se dočkáme post-punkových Idles, kteří přijedou s novou deskou Crawler, na níž dle členů ničí svoji minulost a vytváří novou kapelu s přesahy do jiných žánrů. I tak si ale zachovali svůj agresivní zvuk. K nim se přidá populární hardcore skupina Being as an Ocean. Ti momentálně prochází personálními změnami, nicméně na nejnovějším singlu Lost neztrácí nic ze své osobitosti.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Hudební dokumenty, které byste letos neměli minout

Další jména z adventního kalendáře obsahují emo power-popové Hot Milk, ti v Česku vystupovali mimo jiné i jako support You Me At Six ve Futuru, dále pak alternativní kapely Wolf Alice a Yonaka, přijede také československé uskupení John Wolfhooker a londýnské taneční duo Everyone You Know. Nejnovější oznámení tvoří Hundredth, Reignwolf a Eyes Set to Kill. Další okénko kalendáře se zájemci dozví vždy o půlnoci na oficiálním webu festivalu.

Příští ročník Rock for People, který bude dosud největším v historii, má již dané headlinery. Těmi se stanou Green Day, Biffy Clyro, Royal Blood a Fall Out Boy. Festival se uskuteční v termínu 15.-18. června 2022 v hradeckém Parku 360.  Čtyřdenní vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 270 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz