Arctic Monkeys vydají novou desku. Do Prahy ji přivezou v létě 2022

Arctic Monkeys | Foto: Zack Michael

Po třinácti letech se Arctic Monkeys objeví v České republice. S novou show přijedou v srpnu a téměř určitě se do té doby dočkáme i chystané desky.

Arctic Monkeys od svého založení v roce 2002 vydali šest úspěšných studiových alb. Debutová deska Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not se v roce 2006 stala dokonce nejrychleji prodávaným debutovým albem v historii britských hitparád. Od té doby stihla kapela za svou tvorbu vyhrát plno cen a loni fanouškům do karantény nadělila nahrávku ze živáku Arctic Monkeys Live At The Royal Albert Hall, přičemž veškerý výtěžek z prodeje věnovala skupina britské organizaci pomáhající dětem postiženým válkou.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Hudební dokumenty, které byste letos neměli minout

Rok 2022 bude pro kapelu značit návrat na koncertní pódia a vydání čerstvé kreativní tvorby. Před nedávnem totiž bubeník Matt Helders potvrdil, že nejnovější deska je téměř hotová. Na hudební scéně by se měla objevit před letní tour. Fanoušci tak mohou jen doufat, že Arctic Monkeys vše opravdu do léta stihnou, protože první zprávy o nahrávání nového alba přišly již v lednu 2020, ale skupina se dle manažera musela poté vyrovnávat s překážkami způsobenými pandemií.

Svou koncertní show v Česku Arctic Monkeys předvedou 18. srpna 2022 na Výstavišti v Praze. Prodej vstupenek probíhá v sítích GoOut a Ticketmaster.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 270 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz