VIDEO: Guns N‘ Roses zahráli po 31 letech poprvé naživo Shadow of Your Love

Guns N' Roses | Zdroj: thenational.ae

Hard rockoví Guns N‘ Roses zařadili do setlistu svého Not in This Lifetime tour i skladbu Shadow of Your Love. Tu mohli jejich fanoušci naživo slyšet naposledy před více než 30 lety. Skladba se stala i součástí chystaného box setu, který vyjde ke třicátému výročí alba Appetite for Destruction.

Návštěvníci včerejšího dánského koncertu amerických Guns N‘ Roses se můžou chlubit nevšedním zážitkem. Z pódia se totiž začaly z ničeho nic linout tóny skladby Shadow of Your Love. Ta se stala v roce 1987 druhou stranou singlu It’s So Easy/Mr. Brownstone a později vyšla na EP Guns N‘ Roses. Od roku svého vzniku však nebyla nikdy hrána živě.

Čtěte také: 5 zajímavých faktů o písních Guns N’ Roses, které jste možná nevěděli

Singl, na jehož druhé straně skladba vyšla, byl předzvěstí debutového veleúspěšného alba Guns N‘ Roses z roku 1988 Appetite for Destruction. A právě reedice tohoto alba půjde u příležitosti jeho třicátého výročí již 29. června do prodeje pod názvem Appetite for Destruction: Locked N’ Loaded. Nepůjde však jen o zremasterované známé skladby. Locked ‘N Loaded Edition Box Set bude totiž na sedmi vinylech a čtyřech CD obsahovat 73 skladeb, ze kterých dosud 49 nevyšlo.

Součástí chystaného boxu bude právě i skladba Shadow of Your Love. Zřejmě to byl tedy důvod jejího zařazení do dánského setlistu. Dostala se do něj však i skladba, která vyvolala emoce již na koncertě v Berlíně. Na mysli máme cover písně Slither od  kapely Velvet Revolver, kterou tvořili mimo jiné tři v té době bývalí členové Guns N‘ Roses – Slash, Duff McKagan a Matt Sorum.

Čtěte také: Guns N’ Roses se skoro po 10 letech vrací na hudební žebříčky


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.