VIDEO: Poetika překvapuje pokřiveně laděnou novinkou Elegie

Ondřej Brejška, Poetika | Foto: Mejra Drkal

Popové uskupení z Vysočiny pokračuje s ochutnávkou cizích žánrů. Na novém singlu Elegie Poetika spolupracovala s frontmanem kapely John Wolfhooker a tvrdý vliv je znát. Nahlédněte do temných duší v novém videoklipu.

„Myslím, že celý projekt Identity nás posouvá lidsky, ale i hudebně jako kapelu o další kroky dál. Ukazuje nám jiné a zároveň nové způsoby, jakými lze přistupovat k hudbě. Jsme otevření novým nápadům a novým vlivům. Bez předsudků. Za to jsem strašně rád. Je to skvělá zkušenost,“ říká zpěvák kapely Poetika Ondřej Brejška„S klukama z kapely John Wolfhooker se známe z festivalů. Jsme jejich fanoušci. Text i sound k písni Elegie jsme tvořili společně. Jejich frontman Martin Čupka pak přidal i vokál,“ dodává Brejška

Čtěte také: Kateřina Marie Tichá v druhém klipu debutového alba SAMI válčí s láskou

Pro zpěváka zmíněné kapely John Wolfhooker Martina Čupku to bylo historicky poprvé, co nahrával v jiném jazyce než  v angličtině. U této písně dal přednost rodné slovenštině. „Psát texty v angličtině je podle mne daleko snazší než v češtině nebo slovenštině. Jsem rád, že mne Ondra ke spolupráci oslovil, z výsledku mám radost. Navíc jsou to skvělí kluci a jsem upřímně zvědavý, co na takový žánrový experiment řeknou posluchači Poetiky.”

Stejně dobrodružně se k dílu postavil i režisér videoklipu Ondřej Kudyn„Natáčení videoklipu k písni Elegie jsme se snažili pojmout z nového úhlu pohledu. Mělo by to být více atmosférické video, aby se vše spojilo s myšlenkou textu. Jinak se celý klip točil v jedné místnosti, takže jsme si při natáčení vyhráli více s technikou.“

Čtěte také: James Cole na G.O.A.T. opět zkouší nové cesty, ne vždycky však zdařile

Singl je součástí konceptu Identity, který fanoušky připravuje na vydání druhého alba skupiny. Jádrem malého projektu jsou tři skladby ovlivněné třemi různými žánry a hosty. První byla píseň Karavana s kapelou Mirai, na začátku příštího roku trilogii uzavře skladba Cíl s Katarínou Knechtovou. Poetika písní Elegie českou hudební komunitu utvrzuje v přesvědčení, že neustále hledá nové cesty, možnosti a způsoby vyjádření své tvorby.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 319 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.