Zemřel kytarista Radim Hladík

Radim Hladík | Zdroj: facebook.com

Jeden z nejznámějších kytaristů české rockové scény a zakládající člen kapely Blue Effect, Radim Hladík, dnes ráno zemřel. Na svém facebookovém profilu to oznámila kapela.

„S obrovským zármutkem v srdci vám oznamujeme, že dnes ráno na následky zákeřné nemoci zemřel kytarista, skladatel a především náš dlouholetý kamarád Radim Hladík, oznámili Blue Effect na Facebooku. Radim Hladík odešel ve věku 69 let, až do letošního září přitom stále koncertoval s Blue Effect.

Kytarista se již delší dobu potýkal s fibrózou plic a po vystoupení na pražském Střeleckém ostrově byl převezen na jednotku intenzivní péče. Od té doby čekal na transplantaci plic, té se ovšem nakonec nedočkal. Vedle Blue Effect v poslední době spolupracoval s Jaroslavem Hutkou na jeho novém albu, kde se podílel na kytaře. Jak se Hladíkova smrt projeví na dalším fungování Blue Effect, to je zatím nejasné.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 290 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.