Mistr improvizace Tomáš Klus rozdával radost v Ledárnách Braník

Tomáš Klus - Lucerna Music Bar Open Air, 2021 | Foto: Martin Bambušek, MonsterMusic

Poslední srpnový koncert open air scény Lucerna Music Baru v Ledárnách Braník patřil Tomáši Klusovi. Původně nepříznivé počasí se nakonec umoudřilo a fanoušci si tak mohli vychutnat koncert i jeho četné improvizace naplno.

Koncert v Ledárnách začal s lehkým zpožděním. Fanoušci totiž do poslední chvíle vyčkávali, zda odpolední déšť ustoupí a váhali tak se svým příchodem. Při úvodní skladbě večera, kdy zazněly Pocity, už s Klusem ale zpíval téměř zaplněný areál.

Čtěte také: VIDEO: Kapela The Drain nechce upozaďovat bubeníka. Věnovala mu videoklip

Poslední opozdilce přivítal Klus improvizovanou humornou písní, kterou jim věnoval. Improvizace je nedílnou součástí Klusových koncertů, publikum si tak vyslechlo například song o lidech, kteří odchází od pódia kvůli pivu, o paní v modré bundě nebo o přítomném zamilovaném páru. „Jsme tady od toho, abyste byli šťastní,“ hlásal.

Během večera jsme si mohli vychutnat průřez celou zpěvákovou tvorbou. Ze starších písní zazněly například Marie v trochu jiném hudebním kabátě, Sibyla, Chybíš mi, Nina nebo již skoro zlidovělá Panubohudooken. K rozsáhlé improvizaci využil Klus skladbu Do nebe, během níž se vydal mezi fanoušky a vše, nač narazil, vtipně glosoval. Po celou dobu byl Klusovým vtipným protipólem kytarista Jiří Kučerovský, který se snažil zpěvákovu neutuchající energii na oko usměrňovat a stal se taktéž miláčkem davu.

Jako speciální host vystoupila Klusova manželka Tamara, která se se svým manželem na pódiu neobjevuje tak často. Spolu si zazpívali nejen starší hit A pak, ale představili i nový duet Lalalalalalala. Oba rodiče z publika podporovaly i jejich tři roztomilé děti. Po dvouhodinovém koncertě si nadšené publikum vytleskalo ještě dva přídavky – jednu z prvních Klusových písní Strojvůdce a tradičně také Mantru, která měla za cíl spojit všechny diváky a hudebníky. Koncert skončil bouřlivým aplausem a Tomáš Klus se další dvě hodiny ochotně fotil a povídal si se svými fanoušky, kteří na něj čekali pod podiem.

Text: Jana Pazourková, Foto: Martin Bambušek

Podívejte se na fotoreport!


Napište komentář