Bezprostřední ZAZ se vrací do České republiky. I v Brně představí nové album

ZAZ | Foto: Pragokoncert

Populární francouzská zpěvačka ZAZ konečně přijíždí se samostatnými koncerty do České republiky. Už dvakrát vystoupila na festivalu Colours of Ostrava a zazářila ve velkém stylu, její další dvě návštěvy jsou díky tomu velkou událostí. Vedle pražského koncertu 29. listopadu ve Foru Karlín je teď znám také termín toho brněnského.

Isabelle Geffroy, neboli ZAZ, se již odmalička věnovala zpěvu, který studovala i na hudební škole. Jejími vzory jsou Bob Marley a také Ella Fitzgerald. Než se dala na dráhu sólové zpěvačky, prošla mnoha bluesovými a jazzovými kapelami, s nimiž vystupovala například i v Japonsku a Kolumbii. V roce 2006 se vrátila do Paříže, kde zvažovala své další hudební plány. S rozhodováním jí pomohl producent Kérredine Soltani. A jak se dali dohromady? „Odpověděla jsem na jeden inzerát, ten nevyšel, odpověděla jsem na druhý inzerát, a ten dal zpěvák, skladatel a producent Kérredine. Inzerát zněl: „Hledám chraplavý, trochu zničený hlas.“ Takže jsem si řekla, to jsem přesně já. Náramná legrace, říkala jsem si, celá já, pro mě jak ušitý.“ 

A tak společně natočili v roce 2010 debutové album, jednoduše pojmenované ZAZ. Nutné podotknout, že většinu skladeb složila temperamentní umělkyně sama. Alba se prodalo na dva miliony kusů a téměř ze dne na den se stala miláčkem Francie. Nás naposledy okouzlila letos na festivalu Colours of Ostrava, kde předvedla neskutečnou energii a především svůj podmanivý chraplák.

„Já myslím, že svůj hlas jsem si vypracovala tím, jak pořád zpívám,“ řekla ZAZ před časem deníku Metro. „Nijak ho totiž nešetřím, vždycky se do zpívání hodně pokládám, takže si ten hlas ničím až k ochraptění. Mám sklony křičet, to ostatně uslyšíte a uvidíte na koncertě.“

Její nejnovější album se čtrnácti skladbami se jmenuje Recto Verso a je jejím dokonalým triumfem. Podmanila si jím jak publikum, tak i kritiky. Opět je z ní cítit naprostá bezprostřednost, rozvernost a nespoutanost. V brněnské hale Vodova jej představí 1. prosince a připomene českým fanouškům i své starší hity. Cena vstupenek je jednotná a činí 790 korun. Jsou k dostání jak v síti Colosseum, tak i na webu nejkoncerty.cz a v běžných předprodejích.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.