Blood Red Shoes přijedou do Prahy už tuto neděli

Blood Red Shoes | Zdroj: facebook.com

Duo Blood Red Shoes z anglického přístavního města Brighton se už tuto neděli přijede představit českým fanouškům do Lucerna Music Baru, kde v rámci aktuální evropské tour předvede svůj poslední eponymní počin.

Ona a on. Laura-Mary Carter a Steven Ansell. Kytara, bicí a zpěv. Deset let na scéně, čtyři studiovky vydávané v dvouletých intervalech, z nichž poslední letos v březnu. Znatelná inspirace v Nirvaně, Sonic Youth, Pixies nebo třeba PJ Harvey. Podobnost s Band of Skulls či The Subways. Skvělý hlas, syrový zvuk a úderné texty. Směska garážového rocku, noise rocku a punku, to vše v mírnějším a melodičtějším provedení. Takoví jsou Blood Red Shoes ve zkratce. Sami se distancují od současných britských kytarovek a zařazují se do punkové škatulky, ale co si budeme povídat, na nějakém nálepkování tu vůbec nesejde. Hraje jim to spolu moc dobře a už tuto neděli vystoupí po dvou letech znovu v Praze.

Blood Red Shoes pravděpodobně vypisovali konkurz na předkapelu turné, jež se odehrává v deseti evropských zemích, i doma v Brightonu. Jedněmi ze šťastlivců jsou místní floutci The Wytches, rockeři tělem i duší, jejichž muzika rozladěných kytar zní občas dost psychedelicky, přesto ale baví. Chvílemi připomínají nesehrané Temples po probdělé noci ve zkušebně. Materiálu však není mnoho, zatím jenom pár singlů, těžko proto soudit. Nechme se překvapit, co se z nich v neděli vyklube.

Pokud jste to ještě neudělali, zaznačte si do diáře na 6. dubna návštěvu Lucerna Music Baru. Vezměte si pořádné boty, pár peněz na drink, dobrou náladu a fajn večer je zaručen. Vstupenky pořídíte za 350 korun (+ poplatky) na webu LMB nebo v prodejních sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream. Na pokladně LMB bez poplatků a v den koncertu za 430 korun.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).