Celosvětové turné britských The 1975 nemine ani naše hlavní město

The 1975 | Zdroj: facebook.com

Čtyřčlenná britská kapela The 1975 právě vyrazila na velké turné, jež čítá bezmála osmdesát koncertů. Mezi nimi je i Praha – formace vystoupí 27. listopadu v klubu Rock Café.

Kapela The 1975 vznikla v roce 2002 a až po jedenácti letech od svého založení vydala 2. září tohoto roku své debutové eponymní album. Na tuto desku připravovala své fanoušky postupně, a to prostřednictvím čtyř EP, které jí předcházely. Album se během několika dnů vyšplhalo na první příčku žebříčků prodejnosti na britských ostrovech a přeskočilo tak i dlouho očekávané comeback album Nine Inch Nails. Ve Spojených státech a dalších zemích světa se deska taktéž nacházela v první desítce. Čeští fanoušci mohou tuto indie rockovou partu znát hlavně díky hitům Chocolate, The City či Sex.

The 1975 přijedou do našeho hlavního města vystoupit již podruhé. Poprvé tu byli jako předskokani Two Door Cinema Club, tehdy předvedli výborný výkon. Letošní koncert v Rock Café však bude pouze jejich.

Britská část celosvětového turné, která bude probíhat až příští rok, je už nyní celá vyprodaná. I fanoušci v ostatních zemích se o lístky na The 1975 perou. Proto si vstupenky na pražský koncert, jenž proběhne 27. listopadu, neváhejte koupit co nejdříve. Jsou k dostání v prodejní síti Ticketpro.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).