City and Colour bude v Praze předskakovat krajanka Hannah Georgas

Hannah Georgas | Foto: Tristan Casey

Management kanadského kytarového projektu City and Colour potvrdil, že na únorovém koncertu v pražském klubu Roxy, který bude vůbec prvním v České republice, bude předskakovat rusovlasá zpěvačka Hannah Georgas. 

Tato třicetiletá zpěvačka, kytaristka a baskytaristka, jejíž muzika se pohybuje mezi škatulkami indie/pop/rock, má na kontě jedno EP a dvě úspěšná dlouhohrající alba. K tomu také (mimo jiné) několik nominací na Nejlepší zpěvačku roku a Nejlepší skladatelku roku v rámci kanadského hudebního ocenění JUNO. V neděli 9. února 2014 bude v Roxy předskakovat City and Colour.

Akustický projekt City and Colour písničkáře Dallase Greena spatřil poprvé světlo světa v roce 2004 v kanadském státě Ontario. Od té doby stihl Green vydat čtyři studiová alba a právě s posledním z nich, The Hurry and the Harm, se vydává na světové turné, v jehož rámci odstartuje v druhé polovině ledna příštího roku i evropská část. Dallase Greena jsme v České republice měli možnost dříve vidět s hardcorovou kapelou Alexisonfire. Muzika, kterou tvoří s City and Colour má však od tohoto projektu daleko. Hudba je hraná akusticky a mísí se zde folkové rytmy s alternativním rockem.

City and Colour má velký úspěch nejen ve své domovině, kde se zmiňované album The Hurry and the Harm umístilo v hudebních žebříčcích na vítězné pozici, ale také ve Spojených státech, v Austrálii či Velké Británii. Projektu bylo též v minulosti uděleno několik hudebních cen. Kromě třech platinových desek stojí jistě za zmínku výše zmiňované JUNO, v němž byl Green dvakrát zvolen skladatelem roku (2009 a 2012) a jeho první deska Sometimes tu v roce 2007 získala titul Alternativní album roku.

Poslední desku City and Colour se zpěvák rozhodl udělat jinak. Poprvé odjel z Kanady tvořit do nahrávacího studia v americkém Nashvillu. Spolupracovali na něm například Matt Chamberlain z Pearl Jam či Bo Koster z My Morning Jackets. Sám Green toto považuje za úžasnou zkušenost.

Vstupenky na vůbec první tuzemský koncert City and Colour, který proběhne 9. února v Roxy, si můžete koupit v prodejní síti Ticketpro za 590 korun + poplatky.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).