Detroitští post-punkoví Protomartyr přivezou do Prahy novou desku

Protomartyr | Foto: Angel Ceballos

Už se to blíží, post-punková bouře Protomatyr 2. srpna ovládne undergroundové patro pražského klubu Chapeau Rouge. Přiveze s sebou hlavně letošní desku Under Color Of Official Right, kterou vydala na originálním labelu Hardly Art.

Protomartyr sice existují už asi šest let, dá se však říct, že si cestu k většímu, potažmo evropskému publiku získali nedávno, a to s příchodem nové desky Under Color Of Official Right. Debutovali v roce 2012 s deskou No Passion All Technique, která zajistila kapele místo v zorném poli kritiků i fanoušků přímočarého, servítky si neberoucího punku. Zvuk byl neučesaný a naléhavý, stejně jako vokály Joe Caseyho, který svým hlubokým hlasem zpíval o Detroitu, ale i o věcech, co jej daleko přesahují, o tom, že there are things that are built in the skulls of men.

Téměř čistý punk prvního alba se po dvou letech od jeho vydání transformoval do poněkud učesanější struktury, neztratil však nic ze svého kritického tónu. Protomartyr změnili label a zapsali se pod povedený Hardly Art, který má mimochodem ve svém multižánrovém portfoliu i další poklady, jako jsou třeba Carissa’s Wierd či S. Zpět však k Protomartyr a jejich druhému albu. Under Color Of Official Right oproti debutu spojuje punkovou přirozenost kapely – ostré kytary a heslovité, manifest připomínající texty z úst Caseyho – s jakousi melodičností indie rocku.

Američany čeká v Praze bohatý support, představí se totiž hned tři kapely – The Viv, No Time to Waste a The Sisters. Lístek stojí pouhých 100 korun, tak si zdejší premiéru Protomartyr nenechte ujít!


Napište komentář

Sabína Hancinová
O Sabína Hancinová 42 Článků
Z Košíc, v Prahe. Študujem Mediální studia a Elektronickú kulturu a sémiotiku na Univerzite Karlovej. Kreslím a počúvam hudbu.