Druhé vydání projektu Hennessy Artistry v pražském Jazz Docku

Michal Skořepa | zdroj: facebook.com

Po úspěšné květnové premiéře se můžeme v pátek 13. září na Hennessy Artistry těšit kromě výborného koňaku i na další porci skvělé muziky. Tentokrát bude akce věnovaná grungeové hudbě pocházející z amerického Seattlu.

V tomto speciálním projektu předních hráčů pražské jazzové a bluesové scény, který bude věnovaný grungeové muzice vycházející ze Seattlu, zazní písně od Pearl Jam, Soundgarden apod. Prezentovat je budou zpěvák Michal Skořepa, kytaristé Lukáš Martinek a Steve Walsh, bubeník Martin Kopřiva a basista Rasťo Uhrík. Koncert začíná ve 22 hodin.

Hennessy Artistry je hudební program, který se zrodil před sedmi lety a v dnešní době je pořádán ve více než čtyřiceti zemích světa. Spojuje v sobě různé hudební žánry s různými kulturami a lidmi. Značka Hennessy existuje již 250 let a snaží se pohltit pestré hudební vlivy – od vážné muziky po jazz, soul, funk, hip-hop, latinské rytmy, pop či elektronickou hudbu. Nabízí hudebníkům příležitost postavit se na jeviště a předvést, co v nich je.

V rámci tohoto programu již Hennessy dříve spolupracovalo s velkou řadou slavných umělců. Jsou jimi The Roots, Common, Imany, Erykah Badu, Sammi Cheng, Will Pan, Kelly Rowland, Pharrell, Chaka Khan, Bobby Brown, Q-Tip, Damian Marley, Shabba Ranks, Beanie Man, Kanye West, Carl Cox, Goldfrapp, Jamie Liddell, The Strokes a mnoho dalších.

V roce 2013 přichází projekt Hennessy Artistry poprvé do Čech, a jednou měsíčně od května 2013 chce v pražském klubu Jazz Dock představit vynikající umělce kombinující různé hudební žánry. Z důvodů povodní na Vltavě a opravám zatopeného Jazz Docku musela být šňůra hned ze začátku přerušena, nyní je však už vše v pořádku a projekt může pokračovat.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).