Geniální Ennio Morricone se nakonec přece jen představí Praze

Ennio Morricone | Zdroj: facebook.com

Také leden roku 2016 bude patřit světovému skladateli Enniu Morriconemu, a to patnáctého v Praze a poté devatenáctého v Bratislavě. Stihnete ještě vstupenku na The 60 years of music tour?

Snad každý slyšící člověk zná hudbu tohoto génia, neboť jen absolutní filmový barbar by mohl minout veškeré filmy a seriály, k nimž Ennio složil hudbu. Je jich totiž na pět set skrze celou světovou kinematografii! Jako vůbec jediný hudební skladatel obdržel za svůj celoživotní přínos filmovému průmyslu v roce 1997 sošku Oscara!

Jeho pravidelné lednové návštěvy Prahy měly skončit loňským rokem, mistrovi je totiž čerstvě 87 let! Hudbu a koncerty ale miluje natolik, že plánovaný odpočinek opět odložil a vyrazil na turné s podtitulem The 60 years of music.

Proto se nabízí jedinečná možnost tohoto italského génia spatřit v akci, kdy bude dirigovat obrovské dvou set členné těleso složené z Českého národního symfonického orchestru a velkého pěveckého sboru. Jako sólistka večera se představí skvělá sopranistka Susanna Rigacci.

Koncert se bude konat v O2 Aréně v Praze 15. ledna 2016. Pár vstupenek lze ještě stále pořídit v předprodejních sítích, ale rozhodně s nákupem dlouze neotálejte a s ohledem na blížící se Vánoce využijte příležitosti obšťastnit sebe či blízké nezapomenutelným zážitkem.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.