Glasvegas se vrací do Prahy již 31. ledna

Glasvegas | Foto: Danny North

Velice sympatická skotská čtyřka Glasvegas se po svém netradičním DJ setu v listopadu minulého roku vrací opět do Prahy. Plnohodnotný koncert se vším všudy se uskuteční 31. ledna v Rock Café.

James Allan, Rab Allan, Paul Donaghue a Jonna Löfgren, to jsou jména členů skotské indie rockové kapely Glasvegas, jež má na svém kontě již tři studiové desky, Glasvegas (2008), Euphoric Heartbreak (2011) a Later… When The TV Turns To Static (2013). Velkého úspěchu se seskupení dostalo již s debutem Glasvegas, které se stalo platinovou deskou, do Prahy však přijede kapela představit hlavně svůj poslední počin. Klip k songu If, kde je k vidění také William Shatner, představitel Kapitána Kirka ze Star Treku, si můžete shlédnout tady.

Zpěvák skupiny, James Allan, je poměrně extravagantní typ, který si nenechá všechno líbit. Odmítl se třeba zúčastnit odevzdávání cen Mercury Music Prize, protože se mu výběr některých jiných kapel nelíbil a nepovažoval je za hodné sdílení stejného prostoru jako on.

Glasvegas měli v minulosti problém s vydavatelstvím, když je opustilo Sony a oni se upsali ke spokojenější spolupráci v labelem BMG. James Allan k tomu dodal: „Nelíbí se mi, že kapely nezůstávají v labelech protože má někdo rád jejich hudbu. Pravděpodobně to bylo o něčem úplně jiným, všechno je to o dealech. Pro nás nebyl nejhorší zážitek přijít o label, ve skutečnosti to bylo něco úplně jinýho: bylo to na belgickým festivalu Pukkelpop, kdy strašně silná bouřka zabila 5 lidí a zranila dalších 140 – to je něco mnohem horšího, než přijít o spolupráci s labelem. Doteď, když vidím blesk tak se mi to vybaví, že při našem koncertě zemřelo pět lidí..“

Glasvegas do Prahy přijíždí po menším turné v rámci Velké Británie, po tuzemském koncertu se pak vydají na turné po Spojených státech a Kanadě. Předskokany jim budou dělat čeští No Distance Paradise, 31. ledna v Rock Café se máme na co těšit! Lístky jsou k dostání v síti Ticketpro.


Napište komentář

Sabína Hancinová
O Sabína Hancinová 42 Článků
Z Košíc, v Prahe. Študujem Mediální studia a Elektronickú kulturu a sémiotiku na Univerzite Karlovej. Kreslím a počúvam hudbu.