IAMXovo nové album bude doprovázet turné. Na seznamu je i Praha.

IAMX | Zdroj: FB profil umělce

Se svou performance vystoupí v pátek 27. listopadu v klubu SaSaZu. Můžeme se tak těšit na jedinečnou živou performance doprovázející jedno z nejočekávanějších nezávisle vydaných alb roku.

Pod pseudonymem IAMX se ukrývá Chris Corner, kdysi působící v britské trip hopové kapele Sneaker Pimps, který se před jedenácti roky pustil do sólové kariéry. Tehdy vydal desku Kiss+Swallow a už tehdy bylo jasné, jakým směrem se tento projekt bude ubírat. Postavena byla na noirové skličující atmosféře s místy teatrálně vypjatými momenty. Image Chrise Cornera je pak pomyslnou třešničkou na dortu.

V jeho muzice je jasně slyšet odkaz na Depeche Mode či The Cure a Lacrimosa. Po tolika úspěšných letech ale přece jen došlo na změnu a začaly se v jeho práci objevovat prvky kabaretu i písničkářství, čímž se jeho hudba stala více intimní. Přeskočíme-li k třetímu albu Kingdom of Welcome Addiction, které vznikalo v berlínském Turmwerk, najednou zjistíme, že IAMX už není jen hudbou, ale rozsáhlým uměleckým tělesem spojujícím hudbu, fotografii, video a performance.

Následující dvě alba se nesla v podobném duchu a byla provázena hektickou koncertní šňůrou. Ta nakonec skončila nucenou pauzou, kdy došlo k absolutnímu fyzickému i psychickému vyčerpání umělce. Že je už ale zpět v sedle dokazuje nový singl Happiness jakožto předzvěst nového alba Metanoia, které vyjde na podzim. Album bude prý daleko osobitější a soustředěnější. Navrací se k minimalistické produkci postavené na bicích automatech, syntezátorech a smyčkách samplů.

Spolu s vydáním novinky vyjíždí umělec i na turné. Pražské SaSaZu jej přivítá 27. listopadu. Předprodej byl zahájen na GoOut a TicketPro. Základní vstupné pořídíte za 690 korun a vstupenky na balkon za 990 korun.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.