Jan Smigmator, ztělesňující odkaz králů swingu, vystoupí co nevidět v Brně

Jan Smigmator | Foto: Ctirad Sára

Brněnský klub Mersey se bude v pondělí 7. května otřásat v rytmu swingu. Se svou skupinou Swinging Trio tu totiž vystoupí zpěvák Jan Smigmator. Ten s noblesou sobě vlastní pokračuje ve stopách swingových a jazzových velikánů, kterými byli Frank Sinatra, Sammy Davis jr., Dean Martin, Bobby Darin, Mel Tormé, Karel Hála nebo dodnes fantastický zpěvák Tony Bennett.

Největší swingové hity si budete moct poslechnout již příští týden v podání Jana Smigmatora a jeho Swinging Tria. Kromě známých šlágrů však s velkou pravděpodobností dojde i na jeho autorské písně. Jan Smigmator totiž napsal texty k řadě písní na jeho nejnovějším albu Time To Swing. Kromě toho, že je Jan Smigmator zpěvák a textař, působí také jako moderátor Českého rozhlasu Dvojka, na jehož vlnách vysílá společně se zpěvačkou Dashou svůj autorský hudební pořad Klub Evergreen zaměřený na propagaci velkého amerického zpěvníku, jazzu, swingu, evergreenů a především pak jeho interpretů.

Kromě toho, že dále zpívá s komorní formací Swinging Q, jste ho mohli vidět i v doprovodu RTV Big Bandu Felixe Slováčka nebo třeba Ústřední hudby Armády České republiky. Jan Smigmator dále vymyslel, dramaturgicky připravil a se svým teamem zrealizoval velký hudební projekt nazvaný Sinatrology, který se v roce 2015 uskutečnil v několika českých a moravských městech u příležitosti 100. výročí narození swingového krále Franka Sinatry.

Vstupenky na jeho koncert se Swinging Triem v brněnském klubu Mersey jsou k dostání v síti TicketPro za 220 Kč.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.