Kapela První hoře vyráží na podzimní turné k výročí patnácti let vzniku

První hoře | Zdroj: facebook.com

Hudební skupina První hoře právě dokončuje své páté řadové album s prozatímním názvem Imaginarium a zároveň vyráží na druhou část výročního turné s názvem 15 let za scénou. Série koncertů vyvrcholí 8. listopadu v pražském Paláci Akropolis.

Pětičlenná česká kapela První hoře, jež vznikla v roce 1998, a kterou je velice těžké zařadit do některé z hudebních škatulek, slaví v tomto roce své patnácté výročí vzniku. Jejich právě připravovaná deska bude obsahovat osm písniček a k nim ještě tři akustické kompozice. Kromě dvou rockových balad se bude album nést ve svižnějším duchu. Autor textů a frontman kapely Milan Urza uvedl, že „výhradně české texty představují jinotajná kázání, poodhalující oponu panoptikálního světa,” a na adresu album dodal: „novinkové skladby budou třaskavou směsí avantgardních vypalovaček i tradiční lehké melancholie, jak ji fanoušci znají zejména ze dvou posledních desek Lamento a Club Silencio.” Živě už První Hoře divákům představili písně Ikare!, Carnívale, Němohra a Absurdistán. K poslední jmenované písni se v současnosti dokončuje videoklip.

Turné 15 let za scénou začíná již v sobotu 21. září v Kladně a bude mít ještě dalších dvanáct zastávek. Manažerka kapely Štěpánka Kubíčková prozradila, že si skupina připravila speciální program pro koncert 8. listopadu v pražském Paláci Akropolis, kde odehraje dlouhý retrospektivní průřez celou tvorbou kapely, jaký dosud ještě na žádném koncertu nezazněl. A dodala, že významným hostem bude kapela Marracash Orchestra z Německa, jejíž strhující mix taneční hudby a tvrdé alternativy slibuje rovněž nevídaný hudební zážitek.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).