Listopadový koncert Gorillaz se už blíží

Gorillaz | Zdroj: facebook.com/Gorillaz

Britští Gorillaz patří bezpochyby k nejznámějším kapelám 21. století. Svým animovaným zpracováním patří k těm nejoriginálnějším hudebním uskupením. Letos se vrátili na výsluní – vydali nové album a na svém turné míří i do České republiky.

Hlavní postavou této animované skupiny je britský hudebník Damon Albarn, který velkou popularitu získal už se svou první kapelou, britpopovými Blur. K dnešnímu dni vydali pět studiových alb, stejně tak ale i nějaké remixové desky nebo kompilace. Od alternativního rocku s prvky hip hopu se dostali až k elektro popu, jaký je prezentován na letošní novince Humanz.

Čtěte také: Noví Gorillaz mají spoustu hostů, ale nudí

V současnosti probíhá tour po řadě amerických měst, po koncertě v Austinu se přesune do Evropy. Mezi koncertními městy nebude chybět ani Praha. Je jisté, že půjde o velkolepou show, při které 02 arenu rozezní nejen nejnovější tracky, ale i ty neklasičtější kousky. Stane se tak již 14. listopadu.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 135 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...