Melody Gardot poprvé v ČR. Uzavře program festivalu Prague Proms

Melody Gardot, Foto: Franco P. Tettamanti |

Vůbec poprvé bude v České republice koncertovat americká zpěvačka Melody Gardot. Svým vystoupením uzavře letošní festival Prague Proms.

Blues-jazzová zpěvačka Melody Gardot se představí na Prague Proms 26. července a zahraje a zazpívá písně z aktuálního alba Currency of Man, ale také skladby jako Baby I´m a Fool či Who Will Comfort Me z desky My One and Only Thrill, které bylo třikrát nominované na cenu Grammy.

Kytaristka, klavíristka a zpěvačka v jedné osobě pochází z hudební rodiny. K profesionálně tvorbě se ovšem dostala náhodou. Roku 2003 ji z kola srazilo auto. Při nehodě utrpěla poškození mozku a jako terapii ji lékař naordinoval hudbu. Poslech a snaha zpívat pomáhá mozku a posouvá mysl dál. Zpočátku hudbu jen broukala, později byla schopna i zpívat a své pokusy si nahrávat. Dělala obrovské pokroky a nakonec začala i psát.

Gardot prozatím vydala jedenáct singlů a čtyři studiová alba. V Praze zazní písně právě z posledního (2015) Currency of Man. Oproti předešlé tvorbě v poslední nahrávce muzikantka více táhne i k soulu, funku či gospelu.

Dvanáctý ročník Prague Proms se uskuteční od 18. června do 26. července s koncerty klasické, jazzové a filmové hudby. Melody Gardot vystoupí na festivalu Prague Proms v úterý 26. července ve Smetanově síni Obecního domu. Vstupenky jsou k dostání online na pragueproms.cz.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...