Pražská zastávka pionýrů indie rocku Neutral Milk Hotel se kvapem blíží

Neutral Milk Hotel | Zdroj: facebook.com

Neděle 3. srpna bude ve smíchovské továrně patřit koncertu v rámci jednoho velkého reunionu. Řeč je o indie rockových velikánech Neutral Milk Hotel z Ameriky, kteří se loni po čtrnácti letech rozhodli začít zase na chvíli hrát. 

Na konci osmdesátých let, kdy mnoho z nás ještě třeba vůbec nebylo na světě, se kdesi v Americe zrodila kapela, která svým zvukem ovlivnila hodně kapel po ní. Řeč je o Neutral Milk Hotel, čtyřčlenné formaci, jež se tak trochu zasadila o to, jak zní Arcade Fire, Bon Iver nebo Beirut. Pionýři indie rocku, kteří jsou známí pro své zalíbení v experimentu, těžce interpretovatelné texty a slabost pro všemožné instrumenty, prorazili zlomovou deskou In the Aeroplane Over the Sea z roku 1998, jíž se dostalo nemalého uznání hudební kritiky aneb 10 z 10 (prvotina On Avery Island z roku 1996 zůstala vcelku opomenuta). I bez nadsázky lze zmíněné album zařadit mezi ty vůbec nejzlomovější nahrávky své doby. Každopádně… další jsme se už nedočkali, i přes vzrůstající oblibu se rok nato kapela rozpadla, hlavně díky nespokojenosti frontmana Jeffa Manguma s tiskem a tak nějak vším.

Loni to Neutral Milk Hotel znovu rozjeli na reunion turné. Jejich vůbec první pražská zastávka se odehraje ve smíchovské MeetFactory třetí srpnový den od půl deváté večer. Pokud to ještě nemáte zapsáno tučným fixem v diáři, urychleně tak učiňte. Pánové prý vezou skvělý koncert a vzhledem k tomu, že se jedná o top akci koncertního léta (možná celého roku?), byla by chyba nechat si to ujít. Vstupenky seženete bez poplatků za 550 korun v MeetFactory, s poplatky v dalších předprodejích. Na místě si stovku připlatíte. Dodejme, že support zařídí brazilští psychedelici Boogarins.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).