Program plzeňského Busking Festu je hotový

Pilsner Busking Fest 2016 | Zdroj: PR tým PBF 2017

Plzeňský festival pouličního umění se uskuteční již mezi 20. a 23. září. Láká na zajímavá jména, půjde ovšem zejména o pověstnou magii, kterou busking již odpradávna skrývá.

Tzv. Busking je v posledních letech na vzestupu konečně i v České republice a nyní je mu zasvěcen velkolepý festival, který v druhé polovině září proběhne v Plzni. Největším jménem na seznamu účinkujících bude bezesporu jeden z nejznámějších českých buskerů – držitel hudební ceny Anděl, Thom Artway. Zajímavé bude ale jistě i vystoupení berlínského tria Trouble Notes nebo texaského rapera Infidelixe.

Hudba bude tvořit většinu programu, nezůstane však pouze u vystoupení umělců klasických i netradičních žánrů. Návštěvníci se budou moci rovněž zúčastnit salsa či house tančírny nebo pokochat francouzskými akrobaty a tanečníky. Spontánní a otevřené jamy jsou pochopitelně naprostou samozřejmostí.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 135 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...