Program plzeňského Busking Festu je hotový

Pilsner Busking Fest 2016 | Zdroj: PR tým PBF 2017

Plzeňský festival pouličního umění se uskuteční již mezi 20. a 23. září. Láká na zajímavá jména, půjde ovšem zejména o pověstnou magii, kterou busking již odpradávna skrývá.

Tzv. Busking je v posledních letech na vzestupu konečně i v České republice a nyní je mu zasvěcen velkolepý festival, který v druhé polovině září proběhne v Plzni. Největším jménem na seznamu účinkujících bude bezesporu jeden z nejznámějších českých buskerů – držitel hudební ceny Anděl, Thom Artway. Zajímavé bude ale jistě i vystoupení berlínského tria Trouble Notes nebo texaského rapera Infidelixe.

Hudba bude tvořit většinu programu, nezůstane však pouze u vystoupení umělců klasických i netradičních žánrů. Návštěvníci se budou moci rovněž zúčastnit salsa či house tančírny nebo pokochat francouzskými akrobaty a tanečníky. Spontánní a otevřené jamy jsou pochopitelně naprostou samozřejmostí.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 149 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, pankoš, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal (zejména black), ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Oblíbené interprety nemá smysl jmenovat, jelikož jich mám stovky a další stále přibývají.