Tak jsme se dočkali. Interpol míří v srpnu do Prahy

Interpol | Zdroj: pořadatel koncertu

Paul Banks a spol. sbalili fidlátka a vyrazili objíždět světové kluby a festivaly s nejnovějším počinem El Pintor, jenž spatřil světlo světa loni v září. Turné newyorských Interpol tentokrát nemine ani naše hlavní město, které na jejich návštěvu čekalo hodně dlouho. Vše vypukne 12. srpna ve Vodičkově ulici.

Věřte nebo ne, po dlouhých letech čekání se Interpol konečně podařilo dostat do Prahy (v roce 2011 vystoupili na Open Air Festivalu v Panenském Týnci). Že je kapela v současnosti ve skvělé formě, dokazuje nejen nespočet pochvalných recenzí jejich nejnovější desky El Pintor, ale také pozitivní kritika živých vystoupení, která se už v roce 2015 stihla uskutečnit. Nemusíme si nic nalhávat, byla by škoda si jejich koncert v podzemí pražského Lucerna Music Baru nechat ujít, neboť takhle dobrou muziku dělá málokdo. Před pěti lety po odchodu basáka Carlose Denglera nebyla vůbec žádná záruka toho, zda Interpol v budoucnu po čtyřech studiovkách vydají ještě nějaké další album a jestli je v Praze vlastně někdy uvidíme. V srpnu roku 2012 se ale vše změnilo a frontman Banks se s dalšími dvěma členy rozhodli nepověsit kapelu na hřebík. A tak vznikl El Pintor, jehož název je anagramem k názvu formace (v překladu malíř).

Jak zní nové skladby naživo, se nyní můžete přesvědčit sami. Vstupenky na historicky první samostatný koncert Interpol v České republice, který se odehraje 12. srpna v klubu Lucerna Music Bar, pořídíte v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal, Eventim a na webu musicbar.cz za 790 korun + poplatky; v pokladně LMB pak bez poplatku. Na místě v den koncertu se budou lístky prodávat za 950 korun, avšak šance, že je tam seženete, je už teď mizivá.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).