Tradiční severská folková skupina Värttinä dorazí v květnu do Rock Café

Värttinä | zdroj: facebook.com

Skupina s dlouholetou historií, která je známá svými ženskými vokály, přiveze z Finska zajímavý kus world music.

Tato kapela letos oslaví své 31. narozeniny. V rámci celosvětového turné navštíví Värttinä i naši republiku. Uskupení, jehož základ tvoří v současnosti s doprovodem tří hudebníků tři vokalistky – Mari, Susan a Karoliina, vystřídalo během svého působení spousty členů. První velký úspěch zaznamenali v roce 1990 s albem Oi Dai. Od té doby získali mnohé ceny, naposledy před dvěma lety zvítězili v kategorii skupina roku v soutěži Womex Award. Na kontě mají 14 alb. To poslední s názvem UTU pochází z roku 2012. Mezi významné spolupracovníky lze zařadit vítěze ceny Oskar, skladatele AR Rahmana, se kterým vytvářeli hudbu pro divadelní adaptaci Pána prstenů, která se hrála v Torontu v roce 2006 a v Londýně o rok později. Fiona Talkington z BBC se o této skupině vyjádřila takto: „Oni vzrušují, překvapují a ohromují diváky po celém světě.“

Zda ohromí i vás, si přijďte vyzkoušet 22. května od 21 hodin do Rock Café. Vstupenky lze zakoupit v předprodejní síti Ticketstream nebo v Rock Café za 530 korun +poplatky, popřípadě na místě za 590 korun.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.