Visací zámek a Vypsaná fiXa chystají neobvyklé turné

Visací zámek | Zdroj: facebook.com

Visací zámek a Vypsaná fiXa vyráží na společné turné KULTTOUR – kulturní turné kultovních kapel po kulturních domech.

Společných osm koncertů pražské formace Visací zámek a pardubické Vypsané fiXy během listopadu – to je kombinace, která slibuje hudebně našlapaný zážitek. Obě kapely takto spolu vystoupí úplně poprvé. „Doufáme, že netradiční spojení patrně přinese i netradiční koncertní zážitek pro naše příznivce. De facto je společně nenecháme vydechnout. Visací zámek je stejně jako naše parta  obalenej  zvukem kultovní kytary Jolana. Těším se, až společné setkání těchto nástrojů prořízne zdi kulturních domů a hlavně uši těch, kteří navštíví tuto povedenou taškařici,“ říká frontman Vypsané fiXy Márdi.

Turné startuje 1. listopadu v Chomutově a poslední zastávka bude 30. listopadu ve Stankově u Plzně. Jak bude vypadat program koncertů je zatím v přípravách. Kapely zahrají průřez svým repertoárem a možná dojde i na společnou píseň (či písně), ale jaké a jakou formou, si zatím obě strany nechávají jako překvapení.

 „V minulých letech jsme jezdili na turné s méně známými kapelami, jako jsou angličtí Pellethead nebo severočeští Ovčie kiahne. Letos jsme hledali skupinu už slavnou a protřelou, ať je nějaká změna. Vypsanou fiXu jsme doposud potkávali jen letmo na festivalech, tak se konečně seznámíme důvěrněji. Pozorovat životosprávu muzikantů je pro nás letitým koníčkem. Věříme, že ani posluchačům nebude spojení VZ + VF proti srsti a že koncerty budou vyhecovanější. A taky delší a pestřejší, prostě dva v jednom,” vysvětluje Jan Haubert z Visacího zámku důvod, proč se sejdou tyto dvě kapely na jednom pódiu.

Kulttour 2013

1. listopadu – Chomutov (KD)

2. listopadu – Točník u Klatov (KD)

8. listopadu – Kroměříž (KD)

9. listopadu – Frýdek Místek (KD)

15. listopadu – Kolín (Staré Lázně)

22. listopadu – Strakonice (KD)

23. listopadu – Dražice u Tábora (KD)

30. listopadu – Stankov u Plzně (KD)


Napište komentář

Jaroslav Štěrba
O Jaroslav Štěrba 49 Článků
Jsem člověk, který má rád hudbu z jakékoliv stránky. Ale moje srdce táhne k elektronické hudbě, a to především k house. Prozatím jsem studentem České zemědělské univerzity. Nyní studuji inženýrský obor - Udržitelný rozvoj biosféry. Mezi mé koníčky patří Djing, hudba, tanec, kamarádi, volejbal, plavání.