Voxel vyráží na podzimní turné v nezvyklém doprovodu cimbálové kapely

Voxel | Foto: Robert Kraus

Zpěvák a písničkář Voxel už za necelý měsíc odstartuje své podzimní #PopFolklorTour, na němž jeho návštěvníkům předvede, jak lze propojit moderní hudbu s tradičním cimbálem. Voxelovy hity tak budou vůbec poprvé k slyšení v tomto nezvyklém aranžmá. Na hlavní koncert pak naváže speciální folklorní afterparty, která dá vzpomenout na zvyk cimbálových veselic.

„Budeme hrát převážně moje písničky. Zařadíme ale i krátké lidové pásmo. Snažili jsme se vybrat lidovky, které jsou známé, ale nejsou až tak zprofanované,“ popsal Voxel speciální program svých podzimních vystoupení serveru iReport.

Doprovázet ho bude široká sedmičlenná kapela. Sám Voxel přitom zahraje na kytaru a ukulele: „Jeden z důvodů, proč uspořádat tohle turné, je, že bych rád lidi přesvědčil, že cimbálovka není dechovka a může bavit i mladší ročníky,“ dodal.

Voxel odehraje v popfolklorní aranži také dosud nevydané písně. Jako pozvánku na podzimní turné připravil spolu se svou koncertní kapelou zcela nový singl: „Jde o písničku Ať se plní sál, kterou často hraji na koncertech. Má takový cikánský nádech,“ vysvětlil pro zmíněný server.

Na hlavní koncert naváže také speciální folklorní afterparty, jejíž obsah mohou ovlivnit sami návštěvníci. Dojde totiž na improvizaci a tedy i možnost zahrát písně na přání.

Vstupenky lze zakoupit už nyní v předprodejní síti Smsticket.

#PopFolklorTour

25. října – Ostrava, Cooltour
26. října – Brno, Fléda
27. října – Kopřivnice, KD
03. listopadu – Plzeň, Buena Vista
11. listopadu – České Budějovice, Slávie
17. listopadu – Zlín, Fénix Music Club
22. listopadu – Olomouc, U-klub
24. listopadu – Vysoké Mýto, M-klub
05. prosince – Praha, Lucerna Music Bar


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.