Jessie J ve Foru Karlín rozdávala lásku a kdo uměl slova, zpíval s ní

Jessie J - Forum Karlín 2019 | Zdroj: Colours Selection

Show protkanou dlouhými, ale rozhodně ne nudnými, monology i dialogy předvedla svým fanouškům v pražském Foru Karlín nepřekonatelná Jessie J. V jednu chvíli běhala po pódiu jako smršť, aby v následující vteřině naslouchajícímu publiku předala důležité poselství: „Buďte takoví, jací jste a mějte sami sebe rádi.“ Neméně důležitý byl však i úvodní proslov: „Pokud umíte slova, zpívejte se mnou, jestli je neumíte, nezpívejte.“ Ten zapříčinil, že zpíval úplně celý sál po celou dobu koncertu. A někteří i dlouho po něm.

Večer napěchovaný pozitivní energií odstartovala taktéž pozitivní Emma Smetana, která se celou dobu usmívala, což byla po aktuální záplavě internetu jejími fotkami a meme vtípky se smutným výrazem, příjemná změna. Někteří diváci si sice neodpustili narážky na události minulého týdne a řvali do prostoru „Notre Dame“, k Emmě to však nejspíš ani nedolehlo a bezstarostně zpívala po boku svého pěveckého i životního partnera Jordana Haje dál. Ten se však potýkal s technickými potížemi, a tak z jejich půlhodinového koncertu strávil asi deset minut zvučením.

Čtěte také: Proč si nenechat ujít květnový koncert charismatické LP?

Po půlhodinové přestavbě scény a desetiminutovém čekání pak na stage za obrovského aplausu vběhla nezaměnitelná Jessie J. Okamžitě ovládla pódium i celý sál a svůj set započala skladbou Masterpiece, následoval její první hit z roku 2010 Do It Like a Dude, a pak už téměř každé skladbě předcházela řeč. Ani chvilku však tato britská bohyně R&B a dance popu nenudila. Když zpívala, ohromovala hlasem, hudbou šmrncnutou soulem, gestikulací a pohyby, které působily, jako by jimi ovládala celou kapelu.

Fotoreport: Colours of Ostrava – Jessie J, Slaves, Calexico a další, 20. 7. 2018

Mluvením pak v divácích probouzela lásku k nim samotným i ke všem okolo. „Podívejte se teď na člověka, kterého máte vedle sebe a řekněte mu něco hezkého,“ pronesla třeba v jednu chvíli, a tak publikum proměnila v rozněžnělý dav. Kamarádky se objaly, páry si daly pusu a ostatní se na sebe alespoň usmáli.

Láska prostupovala celým večerem. A důležitá byla hlavně ta, kterou by především ženy, měly chovat samy k sobě. Málokterá si totiž dokáže sama říct, jak je krásná. Díky songu Queen, ale úplně každá žena a dívka v sále zpívala: „I love my body. I love my skin. I am a godess. I am a queen“ a cítila se u toho skvěle.

Jessie J navíc opravdu skvěle komunikovala s publikem a asi se třemi fanoušky si z jeviště normálně popovídala. Sice na ní museli z publika křičet, ale vůbec jim to nevadilo. Získali tak zážitek jako jen z málokterého koncertu. Navíc se všichni dočkali i svých oblíbených hitů. Zazněly tak například Nobody’s Perfect, Flashlight v doprovodu všudypřítomných světýlek z mobilů, Bang Bang, Domino a samozřejmě i megahit Price Tag.

Tím královna večera završila celou show a nechala dav stát s otevřenou pusou. Ten totiž díky ní nezažil jen koncert, ale pocítil festivalovou atmosféru, vlnu pozitivní energie a fakt, že takhle dobrou show v Praze už jen tak někdo nerozjede.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.